کد خبر : 237699
انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - 20:17
دسته‌بندی : اجتماعی، اخبار ویژه
چاپ

محمدتقی رهبر: حجاب باید اجباری باشد

نماینده سابق مجلس گفت: من برای نماز مجلس می روم، همان روز که آقای آقاتهرانی درباره لزوم ورود مجلس به این بحث گفتند و طوماری امضا کرده بودند من هم امضا کردم و همان روز با صدای بلند گفتم حجاب پرچم مبارزه با استکبار است.

محمدتقی رهبر: حجاب باید اجباری باشد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جمهوریت نوشت: محمد تقی رهبر، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: برخی از کشف حجاب‌ها برای دهن‌کجی است، اما نمی‌دانند که این‌ها کوچکتر از این حرف‌ها هستند.

مهمترین بخش‌های این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

  • امر به معروف و نهی از منکر برای مردم پسندیده است اما برای حکومت واجب
  • حکومت وظیفه دارد و این ظریف محدود به این نیست که «معروف را بگوید و رد شود» بلکه باید برنامه توجیهی داشته باشد.
  • وضعیت فعلی حجاب در خیابان‌ها قابل تحمل نیست، نباید شاهد این مسائل در خیابان ها باشیم.
  • شهیدان نوشتند خواهرم حجاب تو از خون من تاثیرگذارتر است، حجاب پرچم مذاکره با استکبار جهانی است، در نظام اسلامی نمی‌توان اجازه داد این حرکت‌ها رخ دهد.
  • به خاطر شرایط و وضعیت اغتشاشات با این ها اندکی سازگاری شد اما دیگر این وضع نباید ادامه پیدا کند، بیانیه وزارت کشور و صحبت های خطیب جمعه تهران هشدار بود که «گوش باشید ای امت»، نظام این وضع را تحول نمی کند .
  • حجاب باید اجباری باشد،یعنی اقل آنچه حجاب اسلامی را محقق می،کند باید اجباری باشد.
  • دولت از طریق مجوز مراکز با وضع فعلی برخورد کند،وضع فعلی را اگر رها کنیم بدتر از این‌ها می شود، تا خیلی توسعه پیدا نکرده باید کاری کرد.
  • من برای نماز مجلس می روم، همان روز که آقای آقاتهرانی درباره لزوم ورود مجلس به این بحث گفتند و طوماری امضا کرده بودند من هم امضا کردم و همان روز با صدای بلند گفتم حجاب پرچم مبارزه با استکبار است.
  • در مجلس در کنار آقایان هستم و هر چه از دستم بیاید کوتاه نمی آیم. در کنار و حامی آقای آقاتهرانی که دوست بنده هستند، هستم.
اخبار مرتبط:
هَمسرم با ازدواج دوم من مخالفت کرد، کُشتَمش
هَمسرم با ازدواج دوم من مخالفت کرد، کُشتَمش

فردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از کشف جسد زنی ۴۳ ساله در یکی از باغ‌های شهرستان فلاورجان خبر داد. با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان در صحنه جرم مشخص شد شوهر مقتول به دلیل اختلافاتی که با وی داشته او را به باغ شخصی‌اش آورده و پس از بستن دست و پای همسرش به صندلی وی را خفه کرده است.

زاکانی روی لباس‌های نیروهای شهرداری دوربین نصب می‌کند
زاکانی روی لباس‌های نیروهای شهرداری دوربین نصب می‌کند

شهردار تهران در حاشیه جلسه هیات دولت درخصوص نصب دوربین روی لباس حریم بانان توضیحاتی ارایه کرد.

توییت یکی از مدیران میانی زاکانی، صدای اعتراض اعضای شورای شهر را بلند کرد / امانی:‌ آب از سرچشمه گل‌آلود است
توییت یکی از مدیران میانی زاکانی، صدای اعتراض اعضای شورای شهر را بلند کرد / امانی:‌ آب از سرچشمه گل‌آلود است

ریشه این اعتراض‌ها به توییت سوده نجفی، عضو شورای شهر تهران برمی‌گردد. او در واکنش به انتشار عکس شهردار تهران در نماز عید فطر و تمسخر برخی از کاربران فضای مجازی نوشته بود: کسانی که عکس شهردار تهران در نماز عید فطر را تمسخر می‌کنند، قطعا بویی از ایمان نبرده‌اند و آخرت خود را خراب می‌کنند. ناکارآمد و ضعیف است و سرجایش قرارنگرفته هر نقدی به او دارید اما ورود به روابطش با خدا و تمسخر، گناهی نابخشودنی است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است