پس از ۱۵ سال؛

۴۲ هکتار اراضی شرکت تعاونی کارکنان دولت شاهین‌شهر تعیین تکلیف شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان از تعیین تکلیف اراضی ۴۲ هکتاری شرکت تعاونی کارکنان دولت شهرستان شاهین‌شهر و میمه پس از ۱۵ سال، خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهران زینلیان عصر جمعه در حاشیه دویست و بیست و هفتمین نشست شورای برنامه‌ریزی استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه موسوم به تعاونی مسکن کارکنان دولت در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، از سال ۱۳۸۶ آغاز اما به دلیل مشکلات قانونی و اداری متوقف شده بود.

به نوشته مهر؛ وی ادامه داد: در این پروژه بیش از ۸۰۰ نفر از کارکنان دولت در آن زمان، بلاتکلیف مانده بودند که به یاری خداوند متعال با پیگیری‌هایی که در یک سال اخیر در مدیریت استان انجام شد، مواردی که دچار اشکالات قانون بود استخراج و توسط دستگاه‌های نظارتی و تخصصی به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: در این راستا برخی متخلفان نیز شناسایی و به مراجع قانونی معرفی شدند، در نهایت با اصلاحاتی که در طرح انجام شد و با تغییر کاربری طرح از مسکونی به خدماتی و گردشگری و سایر اصلاحات لازم مشکلات این پروژه رفع و در آخرین نشست شورای برنامه‌ریزی استان در سال ۱۴۰۱، به تصویب رسید.

زینلیان با تأکید بر ندادن مجوز به شرکت‌های تعاونی در خصوص خرید اراضی غیرمسکونی، گفت: مشکل بزرگ این تعاونی مسکن، رعایت نکردن قانون و اختصاص اراضی غیرمسکونی برای ساخت و ساز منازل مسکونی بود که متأسفانه باعث زحمت برای تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان شده بود.

وی تاکید کرد: لازم است مدیران تعاونی‌های مسکن کامل بر اساس ضوابط و قوانین اقدام کنند که باعث ایجاد خسارت و مشکلات بعدی برای اعضای خود نشوند.