کد خبر : 236302
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - 10:58
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

«زیست شبانه» بعد از ماه رمضان ممنوع شد

پرویز سروری، نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: بهره‌گیری از ساعات شب مختص ماه مبارک رمضان خواهد بود. در ماه مبارک رمضان باتوجه به اینکه با سال نو و بهار مصادف شده است، طبیعتا نمی‌توانیم مثل سال‌های گذشته از زمان روز به خوبی استفاده کنیم. بر همین اساس در مدیریت شهری تلاش کردیم برنامه‌های مفرح و در عین حال معنوی که سازگاری با سال نو و ایام ماه رمضان داشته باشد ترتیب دهیم؛ یعنی مفرح بودن و معنوی بودن شاخص‌های زیست شبانه است. در حقیقت برای این ایام زیست شبانه متفاوت با تعاریفی است که از این موضوع در گذشته صورت گرفته است.

«زیست شبانه» بعد از ماه رمضان ممنوع شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ دنیای‌اقتصاد نوشت: مدیران شهری تاکید دارند که برنامه «زیست شبانه» فقط به ایام ماه مبارک رمضان اختصاص دارد و پس از آن ادامه نخواهد داشت.

لایحه‌ای که مدیریت شهری در دوره قبلی برای زیست شبانه تدوین و در اواخر دوره مسوولیت شورای پنجم (بهمن ۹۹) تصویب کرد، عملا هیچ وقت در پایتخت اجرا نشد. بنای مدیران شهری وقت این بود که در چند نقطه از پایتخت که دچار شب مردگی است، اقداماتی به نفع زنده سازی محیط انجام دهند و در صورت کسب نتیجه ایده آل، به تدریج و با همکاری سایر نهاد‌های مسوول در شهر، این ایده را به سایر محلات شهر تسری دهند.

اما همان زمان هم این مصوبه مخالفانی داشت کمااینکه در نهایت ۱۴ نفر از ۲۱ عضو وقت شورای شهر به لایحه مربوطه موسوم به «تهران بیدار» رای دادند. در نهایت این لایحه با اشکالاتی از سوی فرمانداری روبه‌رو شد و به اجرا نرسید. شورای ششم نیز از زمان استقرار گهگاه مخالفت خود را با مقوله زیست شبانه عنوان کرده بود، اما این روز‌ها به واسطه همزمانی ایام ماه مبارک رمضان با نوروز، زنده سازی شب‌های تهران به دغدغه جدی اعضای پارلمان شهری تبدیل شده است.

آن‌ها مدام به شهردار تهران گوشزد می‌کنند که باید برنامه‌های مفرح و جذابی را برای شب‌های ماه مبارک رمضان تدارک ببیند، اما بلافاصله گوشزد می‌کنند که زیست شبانه از منظر آن‌ها یک برنامه موقتی و مختص به این ماه است. به تازگی نیز پرویز سروری، نایب رئیس شورای شهر تهران به «ایسنا» گفت: بهره‌گیری از ساعات شب مختص ماه مبارک رمضان خواهد بود.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان باتوجه به اینکه با سال نو و بهار مصادف شده است، طبیعتا نمی‌توانیم مثل سال‌های گذشته از زمان روز به خوبی استفاده کنیم. بر همین اساس در مدیریت شهری تلاش کردیم برنامه‌های مفرح و در عین حال معنوی که سازگاری با سال نو و ایام ماه رمضان داشته باشد ترتیب دهیم؛ یعنی مفرح بودن و معنوی بودن شاخص‌های زیست شبانه است. سروری ادامه داد: در حقیقت برای این ایام زیست شبانه متفاوت با تعاریفی است که از این موضوع در گذشته صورت گرفته است.

اخبار مرتبط:
شهادت ۳ مامور پلیس در جریان درگیری با یک شرور مسلح در نارمک
شهادت ۳ مامور پلیس در جریان درگیری با یک شرور مسلح در نارمک

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت از شهادت سه تن از ماموران پلیس در جریان درگیری مسلحانه با یک شرور در محدوده نارمک خبرداد.

روایت مَردم منطقه جنگلی دیزمار و روستای اوزی و پیر داوود از سانحه
روایت مَردم منطقه جنگلی دیزمار و روستای اوزی و پیر داوود از سانحه

ایرنا نوشت: براساس گزارش‌هایی که اهالی روستا‌های اطراف محل بروز حادثه داده اند، هلیکوپتر حامل رییس جمهور و همراهانش در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شده است. ️اهالی این منطقه که در شمال ورزقان در استان آذربایجان شرقی قرار دارد گفته‌اند که ساعتی پیش صدا‌هایی در این منطقه شنیده شده است.

دید افقی در محل سانحه بالگرد رئیسی کمتر از ۵ متر است
دید افقی در محل سانحه بالگرد رئیسی کمتر از ۵ متر است

فارس نوشت: گروه‌های امدادی و جست‌وجوگر درحال تلاش برای یافتن هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهور هستند.جستجو تیم‌های امدادی در حوالی معدن مس سنگون ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است