کد خبر : 235351
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - 10:04
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

تشکیل کمیته کار برای پیگیری ساختمان‌های ناایمن اصفهان ضروری است

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تشکیل کمیته کار برای پیگیری ساختمان‌های ناایمن و اقداماتِ پس از آن، ضروری است.

تشکیل کمیته کار برای پیگیری ساختمان‌های ناایمن اصفهان ضروری است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ عمار شهیر درباره مبحث ایمنی ساختمان اظهار داشت: مطابق با بند (ض) ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران کشور، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی موظف است ارزیابی ایمنی ساختمان‌های مهم و بلندمرتبه با کاربری‌های مختلف را با اولویت‌بندی کلانشهرها در برابر آتش‌سوزی، زلزله، فرونشست و فروریزش زمین ارزیابی کند.

به نوشته مهر؛ وی افزود: در این رابطه دستورالعملی ابلاغ و مقرر شد کارگروهی ایجاد شود تا ساختمان‌های که ناایمن و ناپایدار اعلام می‌شود بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به مالکان ابلاغ کنند.‌

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: مطابق با این قانون شهرداری‌ها موظف هستند که در مواردی از جمله ساختمان ناایمن و ناپایدار برخورد کنند.

شهیر ابراز داشت: در استان اصفهان جلسات کارگروه برگزار شده و بر اساس دستورالعمل کارگروه مقرر شد کمیته کارهایی به طور مثال برای موارد خارج حریم، روستاها و … تشکیل شود.

وی با بیان اینکه در مبحث ایمنی ساختمان با دو موضوع “ساختمان‌های در دست احداث” و “ساختمان‌های دارای پایان کار” مواجه هستیم، گفت: بررسی مشکلات آن گروه از ساختمان‌های دارای پایان کار که سال‌ها از زمان ساخت می‌گذرد و به مشکلاتی برخورد کرده‌اند بر عهده کمیته بازدید است و نتیجه این بازدید در فرم‌ها و سامانه منتاک وارد و به وزارت کشور ارسال می‌شود.

شهیر افزود: در هر صورت ناایمن بودن یک ساختمان در سامانه منتاک تأیید می‌شود و شهرداری نیز باید به مالکان اعلام کند؛ لذا در صورتی که مالکان اقدامی نکنند با حکم دادستان اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: اولین قدم این است که شهرداری موارد مشخص شده در بازدید را در سامانه منتاک وارد کند زیرا پس از تأیید هر مورد در آن سامانه، نحوه برخورد بر اساس میزان خطر ساختمان می‌تواند متفاوت باشد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی موارد منوط بر این است که اولین جلسه کمیته کار برگزار و نظرات اعضای این کمیته به کارگروه ارسال تا اقدامات بعدی انجام شود.

اخبار مرتبط:
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: این کلانشهر میزبان برگزاری اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا(ACD) است.

‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند
‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند

سه نفر از اصفهان به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند.

صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید
صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: ارزش صادرات انواع گیاهان دارویی از این استان به خارج از کشور در سال گذشته حدود ۱۱ میلیون دلار بود که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است