شاهین‌شهر و خمینی‌شهر، شهرهای مکمل اصفهان برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۲

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور اعلام کرد: شهرهای شاهین‌شهر و خمینی‌شهر به عنوان شهرهای مکمل و جایگزین برای اصفهان در سفرهای نوروزی سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده اند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور شهرهای مکمل و جایگزین برای سفرهای نوروز ۱۴۰۲ را در استان‌های مختلف اعلام کرد.

به نوشته ایرنا؛ سیدمصطفی فاطمی گفت: شهرهایی که شلوغ می‌شوند و تعداد بالای مسافر را در آنجا داریم بیشتر نیمه جنوبی کشور است، روی تعدادی از شهرها کار کردیم و شهرهای مکمل معرفی شده و در اصفهان، شاهین‌شهر و خمینی‌شهر به عنوان شهرهای مکمل دیده شده است.

مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان در این زمینه به ایرنا گفت: انتخاب شهرهای مکمل و جایگزین بر اساس نظرخواهی از استان ها و برای مدیریت هرچه بهتر سفرهای نوروزی انجام می شود.

شهرام امیری با بیان اینکه این کار برای نوروز ۱۴۰۱ نیز انجام شد، افزود: ما پیش بینی می کنیم که چهار پیک در سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ داشته باشیم و بر این اساس تمهیدات لازم در ستاد سفر استان و کشور انجام شده است.

وی اظهار داشت: شهرهای مکمل بمنظور اقدامات احتیاطی انتخاب شدند تا اگر در اوج مسافرت ها، سرریز مسافران در شهری وجود داشت این سرریز به شهرهای جایگزین منتقل شود.

امیری با اشاره به پیش بینی های هواشناسی درباره بارندگی ها در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲، خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط، چادرخوابی به حداقل می رسد و علاوه بر اقامتگاه های رسمی مانند هتل ها و مهمانپذیرها از ظرفیت سالن های ورزشی و مدارس بیشتر استفاده می شود.

وی با تاکید بر اینکه اولویت نخست برای اسکان مسافران در اصفهان، استفاده از ظرفیت های خود این شهر است، تصریح کرد: در پیک سفرها و سرریز مسافران اگر لازم باشد از ظرفیت شهرهای دیگر نیز استفاده می شود.

استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام‌های میدان امام(نقش جهان)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام های “وزوان” ،”مزدآباد” و “مون” به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

شاهین شهر در ۲۰ کیلومتری شمال و خمینی شهر در ۱۰ کیلومتری غرب اصفهان است.