پیش‌فروش آپارتمان کلاهبرداری از آب درآمد/ متهم متواری با ۳۳۰ شاکی دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که با ترفند پیش‌فروش آپارتمان از ۳۳۰ نفر بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی دستگیر شد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سردار محمدرضا هاشمی‌فر جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با ترفند پیش فروش آپارتمان مبالغی را از آن‌ها دریافت و متواری شده است موضوع در دستور کار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

به نوشته فارس؛ وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد این فرد که در عرصه ساخت و ساز مسکن فعالیت داشت از مدت‌ها پیش با طرح پیش فروش آپارتمان در شهر بهارستان اصفهان و پس از دریافت پس‌انداز و اندوخته متقاضیان به مکان نامعلومی متواری شده است.

هاشمی‌فر ادامه داد: به محض وصول پرونده قضایی، موضوع شناسایی و دستگیری این کلاهبردار حرفه‌ای در دستور کار قرار گرفت و سرانجام پس از چندین روز کار دقیق اطلاعاتی و رصد هوشمندانه، مخفیگاه متهم در شهر محمودآباد استان مازندران شناسایی شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: مأموران پس از اخذ نیابت قضایی و هماهنگی‌های صورت گرفته به شهر محمودآباد رفته با همکاری مأموران پلیس امنیت عمومی استان مازندران متهم را دستگیر کردند که مراحل انتقال این کلاهبردار حرفه‌ای به استان اصفهان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که شاکیان پرونده بیش از ۳۳۰ نفر هستند و مبلغ کلاهبرداری شده نیز در حدود ۸۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، بیان کرد: ازشهروندانی که به این طریق از آن‌ها کلاهبرداری شده، می‌خواهیم تا برای پیگیری پرونده خود به محل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان واقع در خیابان رودکی مراجعه کنند.