کد خبر : 233434
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - 10:20
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۲۷درصد تصادفات جاده‌ای اصفهان بین ساعت ۱۶ تا ۲۰ رخ می‌دهد

رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: ۳۶ درصد از تصادفات جاده‌ای استان اصفهان در سال جاری مربوط به زمان تاریکی هوا بوده و ۲۷ درصد تصادفات جاده بین ساعت ۱۶ تا ۲۰ رخ می‌دهد.

۲۷درصد تصادفات جاده‌ای اصفهان بین ساعت ۱۶ تا ۲۰ رخ می‌دهد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سرهنگ اصغر زارع اظهار داشت: در بررسی کارشناسی که پیرامون ساعات وقوع تصادفات جاده‌ای استان صورت گرفت مشخص شد که حدود ۳۶ درصد از تصادفات جاده‌ای استان در ۱۱ ماهه سال جاری مربوط به زمان تاریکی هوا بودند.

به نوشته مهر؛ وی افزود: همچنین در تحقیق صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس راه استان اصفهان حاکی است که ۲۷ درصد تصادفات جاده‌ای استان در ۱۱ ماهه سال جاری بین ساعات ۱۶ تا ۲۰ رخ دادند.

رئیس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه بیشترین علت وقوع تصادفات راه‌های برونشهری استان در ۱۱ ماهه سال جاری نیز عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده است، گفت: بخاطر تاریکی هوا دید رانندگان کم می‌شود و کسانی که سن بالاتری دارند حتماً باید به این نکته توجه کنند.

سرهنگ زارع اضافه کرد: البته حین بارش باران و برف و یا مه هم دید رانندگان کاهش پیدا می‌کند و وقتی رانندگان و سرنشینان در خودرو نشسته‌اند شیشه‌های خودرو بخار می‌گیرد و باز هم این بخارگرفتگی از توجه راننده کم می‌کند و دید راننده را کاهش می‌دهد.

وی دومین علت در تصادفات جاده‌ای استان در سال جاری را عدم توانایی رانندگان در کنترل وسیله نقیله ناشی از سرعت غیر مجاز اعلام کرد و اظهار داشت: اگر راننده بخواهد با سرعت زیاد رانندگی کند اصلاً امکان مهار وسیله نقلیه را نخواهد داشت.

سرهنگ زارع با بیان اینکه در این تحقیق سومین علت در تصادفات جاده‌ای ۱۱ ماهه سال جاری، تغییر مسیر ناگهانی خودروها تشخیص داده شدند گفت: وقتی راننده خود را مقابل حفره‌ها و چاله می بیند اقدام به تغییر مسیرهای ناگهانی می‌کند که معمولاً باعث حوادث و تصادفات می‌شود.

اخبار مرتبط:
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند

سرپرست اداره کل استاندارد استان اصفهان از محکومیت ۲۴ واحد متخلف در استان به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه خبر داد.

کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت
کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر تصادف موتور سیکلت با خودرو در شهرستان برخوار خبر داد.

تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد
تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تکرار حادثه شکستگی لوله در خیابان میر اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است