کد خبر : 233374
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - 20:25
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

سهم بیش از ۲ هزار میلیارد تومانی فرهنگ از بودجه مدیریت شهری اصفهان در سال ۱۴۰۲

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سهم بودجه فرهنگی سال آینده ۲ هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان است که از این رقم ۱۰ درصد یعنی حدود ۱۸۵ میلیارد تومان حقوق و دستمزد است و بیش از ۲ هزار میلیارد تومان مربوط به برنامه‌ها و پروژه‌ها است.

سهم بیش از ۲ هزار میلیارد تومانی فرهنگ از بودجه مدیریت شهری اصفهان در سال ۱۴۰۲

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد نورصالحی رئیس شورای شهر اصفهان در نطق پیش از دستور هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: در جلسه هفتاد و ششم شورای اسلامی شهر که بیست و هفتم بهمن‌ماه برگزار شد، برخی ایرادات به مصوبات مالی از سوی هیات انطباق موردبررسی قرار گرفت.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به روند بررسی و تصویب بودجه افزود: در طول یک ماه بررسی بودجه، ۶ جلسه هیات رئیسه، ۵ جلسه علنی، ۲۷ جلسه تلفیق و ۳۰ جلسه کمیسیون‌ها برگزار شد و تعداد کل مصوبات در این محدوده زمانی که شامل بررسی بودجه و لوایح درآمدی بود، ۷۵ مصوبه بود که فقط یک مورد آن بودجه ۱۴۰۲ است.

نورصالحی گفت: در این بازه زمانی ۴۱ مصوبه درآمدی تصویب و ۳۳ مصوبه مورد ایراد هیات انطباق قرار گرفت و مجدداً بررسی و ایرادات برطرف شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: همه همکاران با نهایت دقت، وقت‌گذاری کرده و شورای اسلامی شهر توانست با تأمل و دقت، در زمان مقرر بودجه ۱۴۰۲ و لوایح درآمدی را تصویب کند.

وی با تشریح آمار و ارقام بودجه اظهار کرد: بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری، مناطق و سازمان‌های وابسته به ۲۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان رسید که حدود ۶۰ درصد نسبت به بودجه ۱۴۰۰ افزایش یافت.

نورصالحی افزود: اعتبارات هزینه‌ای در بودجه ۱۴۰۲، ۵ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان است که نسبت به مصوبه ۱۴۰۱ حدود ۸۰ درصد رشد داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بودجه سال آینده، با ۱۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تملک دارایی‌ها با ۶۵ درصد رشد، تملک دارایی مالی، اوراق مشارکت و تسهیلات هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان با ۱۳۰ درصد رشد تصویب شد.

وی افزود: جلسه آینده اصلاح بودجه ۱۴۰۰ بررسی خواهد شد که حدود ۵ درصد نسبت به مصوبه و متمم رشد داشته است.

نورصالحی با تشریح اعداد بودجه در بخش‌های مختلف گفت: در بودجه ۱۴۰۲، ۸ هزار میلیارد تومان مربوط به حوزه حمل‌ونقل، ۳ هزار و ۷۴۰میلیارد تومان مربوط به خدمات شهری، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مربوط به حوزه مالی و اقتصادی، ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه سرمایه انسانی، ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی اجتماعی و هزار میلیارد تومان در حوزه شهرسازی و عمران تعیین‌شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده شاهد ۷۱ درصد رشد در حوزه حمل‌ونقل، ۷۶ درصد رشد در حوزه خدمات شهری و ۱۲۵ درصد رشد در حوزه فرهنگی و اجتماعی هستیم.

وی با تشریح بودجه حوزه فرهنگی تأکید کرد: سال ۱۴۰۰، جمع بودجه فرهنگی اجتماعی ۵۷۰ میلیارد تومان و امسال هزار میلیارد تومان بود و سال آینده ۲ هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان است که از این رقم ۱۰ درصد یعنی حدود ۱۸۵ میلیارد تومان حقوق و دستمزد است و بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برنامه‌ها و پروژه‌هاست که فقط یکی از این برنامه‌ها، ساخت مسجد و مجموعه فرهنگی و… در نقاطی است که تاکنون این زیرساخت‌ها وجود نداشته است.

نورصالحی تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان باصداقت، سلامت و شفافیت وقت گذاشتند و به‌رغم دغدغه‌های مختلف در ابعاد مختلف، مجموعه جامع و کاملی تحت عنوان بودجه ۱۴۰۲ را به تصویب رساندند.

دولت و مجلس ملزم به مهار افزایش قیمت‌ها هستند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مشکلات حوزه اقتصادی کشور گفت: باوجود افزایش بودجه سال آینده، در همین مدت بررسی بودجه دیدیم که قیمت‌ها در کشور چقدر افزایش پیدا کرد و در این راستا مجموعه دولت و مجلس باید افزایش قیمت‌ها را مهار کنند زیرا همه مردم در این زمینه آسیب می‌بینند، شهرداری‌ها نیز نهاد مردمی هستند که در این میان باوجود رشد این‌گونه قیمت‌ها آسیب می‌بینند.

وی گفت: حدود ۲۵ درصد برای رشد دستمزدها پیش‌بینی‌شده اما فکر می‌کنیم این رقم باید بیشتر باشد تا توان اداره زندگی برای اقشار حقوق‌بگیر فراهم شود.

نورصالحی با تأکید بر لزوم کسب اطلاعات دقیق و شفاف از مراجع معتبر گفت: از همان روزهای اول اطلاعات بودجه در سایت شورا قرار گرفت، از نظرات مردم استفاده کردیم و این بودجه همچنان در اختیار مردم است و می‌توانند آن را دنبال کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص طولانی شدن زمان دریافت پروانه ساختمانی اظهار کرد: قرار بود مردم در خانه پروانه بگیرند و تا پایان سال همه خدمات شهرسازی غیرحضوری باشد اما با نوبت ۲۰ روزه مواجه هستیم و در بازدید در برخی مناطق، مقرر شد مسؤولان مربوط در این مناطق حضور یابند تا اوضاع بررسی شود.

وی افزود: در ماه پایانی سال و اوج هزینه‌ها هستیم، اما عده‌ای برای شهرداری کارکرده‌اند و به دنبال مطالبات خود هستند، درعین‌حال عده‌ای نیز به دنبال پرداخت مبلغ و کسب پروانه هستند، هیچ موضوعی ضروری‌تر از این نیست که این مشکلات از سوی شورای معاونان شهرداری به‌صورت ویژه بررسی شود.

نورصالحی با بیان اینکه رأی کسانی که به دنبال این هستند تا براساس ضوابط پروانه ساختمانی بگیرند، جلسات صبح و عصر تشکیل شود تا بازه زمانی ۲۰ روزه برای بازدیدها و صدور پروانه کاهش پیدا کند و در غیر این صورت شاهد سوء مدیریت هستیم، گفت: اگر مردمی پشت صف ماندند و نتوانستند در اسفندماه کارهای صدور پروانه را انجام دهند زمانی تعیین می‌کنیم که با شرایط سال جاری، در ابتدای سال آینده پروانه ساختمانی خود را با پرداخت هزینه موردنظر کسب کنند اما انتظار این است که همه درخواست‌ها تا ۲۸ اسفند پاسخ داده شود.

اخبار مرتبط:
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند

سرپرست اداره کل استاندارد استان اصفهان از محکومیت ۲۴ واحد متخلف در استان به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه خبر داد.

کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت
کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر تصادف موتور سیکلت با خودرو در شهرستان برخوار خبر داد.

تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد
تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تکرار حادثه شکستگی لوله در خیابان میر اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است