کد خبر : 233153
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - 09:46
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

ارتفاع برف به دلیل ریزش بهمن در کلوسه به ۱۵ متر رسید / خسارت ۱۲۰۰ میلیاردی بارش‌ها به اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ارتفاع برف به دلیل ریزش بهمن در کلوسه به ۱۵ متر رسید.

ارتفاع برف به دلیل ریزش بهمن در کلوسه به ۱۵ متر رسید / خسارت ۱۲۰۰ میلیاردی بارش‌ها به اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور شیشه فروش با اشاره به آخرین وضعیت استان اصفهان در زمینه بارش‌ها و خسارات ناشی از آن اظهار داشت: باید توجه داشت که بارش‌های اخیر در استان اصفهان در ۲۵ سال گذشته در زمینه نوع و میزان رطوبت و استمرار بی سابقه بود.

به نوشته مهر؛ وی افزود: سمیرم و فریدونشهر بیشترین بارش را داشتند که در یک مقطع ۲۴۰ میلیمتر بارش در سمیرم ثبت شد.

برف روبی در ۷۵۰۰ کیلومتر راه در اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه در بارش‌های اخیر ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان اصفهان و ۳۹ گردنه برف روبی شده است، ابراز داشت: البته عملیات برف روبی در مسیرهای روستایی ۱۶۰ روستا نیز انجام شده و همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در گردنه‌ها و ارتفاعات روستاهای سمیرم و فریدونشهر تا بیش از ۴ متر ارتفاع برف گزارش شده است، افزود: باید توجه داشت که در حال حاضر در گردنه کلوسه شاهد ۱۵ متر ارتفاع ریزش بهمن هستیم.

مسیر ۹ روستا همچنان مسدود است

شیشه فروش در ادامه با بیان اینکه همچنان مسیر ۹ روستا در پشتکوه و پیشکوه فریدونشهر مسدود است، اضافه کرد: سه دستگاه لودر بازگشایی مسیرها را در دستور کار دارند اما کار سختی را در پیش داشته و باید ۵ کیلومتر دیگر برف روبی داشته باشند و این در حالی است که هر لحظه امکان سقوط بهمن وجود دارد.

وی با بیان اینکه ما در بارش‌های اخیر با خسارات جدی ناشی از مسدود شدن راه‌ها از جمله محور سمیرم – شهرضا و همچنین آبگرفتگی پل زیرگذر ورودی بهارستان رو به رو بودیم، اضافه کرد: این دو وضعیت مناسب اصفهان نبود و این امر منجر شد تا خسارات جدی به مردم وارد شود.

هر گونه توسعه در شهرهای جدید با در نظر گرفتن الزامات مدیریت بحران انجام شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه ضروری است که هر گونه توسعه در شهرهای جدید و به ویژه در مناطق سکونتگاهی با هماهنگی مدیریت بحران و با در نظر گرفتن الزامات مدیریت بحران در برابر بلایای طبیعی انجام شود، گفت: ضروری است با توجه به آبگرفتگی اخیر درپل بهارستان چاه‌های جذبی در کنار بزرگراه و پل ایجاد شود.

وی تصریح کرد: یادآور می‌شوم که در زیرگذر پل ورودی بهارستان بیش از سه هزار متر مکعب آب جمع شده بود که تردد را غیرممکن ساخته بود.

شیشه فروش در ادامه همچنین به قطعی برق در روستاهای پشتکوه فریدونشهر ابراز داشت: قرار است با استفاده از پنل‌های خورشیدی در دستور کار است.

۱۵ اسفند بارش‌ها آغاز می‌شود

وی با بیان اینکه با توجه به آغاز دوباره بارش‌ها از ۱۵ اسفند ماه امروز اقدامات هر دستگاه ابلاغ شده و بر اساس نوع رواناب‌ها باید همه دستگاه‌ها به ایمن سازی اقدامات بپردازند، افزود: شهرداری اصفهان نیز طرح جامع هدایت و سامان دهی آب‌های سطحی را تدوین کرده و قرار است اقدامات ویژه‌ای در این زمینه انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه بر اساس ارزیابی اولیه گروه‌های ارزیاب یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بارش‌های اخیر به استان اصفهان خسارت زده است، افزود: میزان نهایی خسارات در آینده اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط:
کشف ۱۰۰ کیلوگرم تریاک در اتوبوس مسافربری در نائین
کشف ۱۰۰ کیلوگرم تریاک در اتوبوس مسافربری در نائین

سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان نائین از توقیف یک دستگاه اتوبوس حامل ۱۰۰ کیلو تریاک و دستگیری ۲ سوداگر مرگ در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.

قتل همسر اول به علت اختلافات خانوادگی در فلاورجان
قتل همسر اول به علت اختلافات خانوادگی در فلاورجان

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: فردی که همسرش را در باغ شخصی خود به قتل رسانده بود بلافاصله پس از وقوع جرم دستگیر شد.

۹.۵ میلیون نفر از جاذبه‌های اصفهان بازدید کردند
۹.۵ میلیون نفر از جاذبه‌های اصفهان بازدید کردند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از بازدید بیش از ۹.۵ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری این استان تا ۲۴ فروردین امسال خبرداد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است