کد خبر : 233115
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - 21:31
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۴٠ درصد از تلفات حوادث رانندگی مربوط به عابران پیاده است

شهردار اصفهان گفت: طبق آمارها ۴۰ درصد از تلفات حوادث رانندگی در سطح شهر شامل عابران پیاده می‌شود و در این راستا رانندگان باید دقت نظر بیشتری داشته باشند.

۴٠ درصد از تلفات حوادث رانندگی مربوط به عابران پیاده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی قاسم‌زاده با حضور در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: با توجه به اینکه به روزهای پایانی سال و خرید نوروز نزدیک می‌شویم، به‌منظور رفع مشکل ترافیک شهری و تسهیل در ترددها، تمهیداتی از سوی مدیریت شهری اندیشیده شده است که جز با همکاری و همراهی شهروندان میسر نخواهد بود.

به نوشته فارس؛ وی افزود: از ابتدای اسفند تا پایان سال جاری ساعت فعالیت خدمت‌رسانی وسایل حمل‌ونقل عمومی شهر مانند مترو و اتوبوس حدود یک ساعت افزایش می‌یابد در این راستا مترو تا ساعت ۲۲ و اتوبوس‌های شهری تا ساعت ۲۲:۳۰ هر شب به شهروندان خدمت‌رسانی خواهد کرد.

قاسم‌زاده با بیان اینکه پارکینگ‌های عمومی زیر نظر شهرداری نیز تا ساعت ۲۴ فعال است، تصریح کرد: دوربین‌های ترافیکی که محدوده شهر را کنترل می‌کنند، نیز فقط تا ساعت ۲۱ فعال هستند.

شهردار اصفهان تصریح کرد: ساعت فعالیت مراکز معاینه فنی نیز تا ساعت ۱۸ افزایش‌یافته است بنابراین از شهروندان درخواست می‌شود دریافت معاینه فنی خودرو خود را به شب و ساعت‌های پایانی ایام اسفند موکول نکنند.

وی با اشاره به لزوم ارتقای ایمنی عابران پیاده خاطرنشان کرد: در این راستا سعی کرده‌ایم با افزایش نور پیاده‌روها و محل‌های عبور عابران پیاده ایمنی تردد شهروندان را تأمین کنیم، زیرا بیشترین دلیل تصادف خودروها با عابران پیاده، ندیدن عابران به علت تاریکی هوا است.

قاسم‌زاده تأکید کرد: طبق آمارها ۴۰ درصد از تلفات حوادث رانندگی در سطح شهر شامل عابران پیاده می‌شود و در این راستا رانندگان باید دقت نظر بیشتری داشته باشند، البته عابران پیاده نیز باید نخست از پیاده‌روها استفاده و تا جای ممکن در تردد از عرض خیابان با دقت بیشتری عمل کنند.

لزوم همراهی شهروندان برای کاهش ترافیک شهر

شهردار اصفهان با تأکید بر نقش شهروندان در کاهش ترافیک شهر گفت: شهروندان خریدهای نوروزی و مایحتاج خود را از نزدیک‌ترین محل سکونت خود انجام دهند و رنج سفر به نقاط دور را به خود تحمیل نکنند، همچنین مانند دوران کرونا می‌توان بخشی از خریدها را به‌صورت اینترنتی انجام داد.

وی عنوان کرد: چنانچه شهروندان برای تردد و خرید وارد حلقه مرکزی شهری می‌شوند، نباید به‌هیچ‌عنوان وسایل نقلیه خود را به‌صورت دوبل پارک کنند، چراکه بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر ناشی از پارک دوبل شهروندان در سطح معابر است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه شهروندان سعی کنند در ساعات اوج ترافیک برای خرید از منزل خارج نشوند، افزود: ساعات ۷ تا ۹، ۱۱ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ زمان اوج ترافیک شهری است، بنابراین شهروندان باید زمان تردد خود را مدیریت کنند.

شهردار اصفهان تصریح کرد: پیشنهاد دیگر این است که شهروندان از نرم‌افزار «نشان» استفاده کنند؛ قراردادی برای همکاری تخصصی جهت استفاده از نرم‌افزار «نشان» منعقد شده بود که بر این اساس خلوت‌ترین مسیر ممکن به شهروندان نمایش داده می‌شود و این امر به کاهش ترافیک شهری کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه شهروندان در این ایام محل‌ها و گلوگاه‌های پرترافیک را در سطح شهر مشاهده می‌کنند که با مداخله شهرداری قابل‌رفع است، می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند تا آن مشکل در اسرع وقت رفع شود.

اخبار مرتبط:
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی
اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی

مسوول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به رضایتمندی گردشگران از سفر به اصفهان گفت: اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند
۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه ای تصفیه خانه آب خوانسار، آب شرب ۲ شهر و ۱۹ روستا در این شهرستان را به صورت پایدار تأمین می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است