کد خبر : 232400
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - 23:09
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

دعوت ایران از سلطان عمان برای سفر به تهران با محوریت احیای برجام

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر امور خارجه در جلسه امروز این کمیسیون گفت: وزیر خارجه اشاره داشت که مسیر مذاکرات همچنان باز است و تبادل پیام از طریق واسطه‌ها صورت می‌گیرد.

دعوت ایران از سلطان عمان برای سفر به تهران با محوریت احیای برجام

به گزارش سایت خبری مدارا؛  ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور وزیر خارجه گفت: امروز کیمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای با حضور امیرعبداللهیان وزیر خارجه برگزار کرد و آخرین تحولات سیاست خارجی کشورمان مورد بررسی قرار گرفت.

به نوشته ایسنا، وی توضیح داد: وزیر خارجه از سفر رییس جمهور و وزرای همراه به پکن گزارشی ارائه کرد که بر اساس آن، با توجه به اینکه دولت چین روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران راهبردی می داند، رویکرد تقویت ارتباط تجاری با ایران را در دستور کار قرار داده است؛ طبق گفت و گوهای انجام شده بین طرفین، ۱۹ سند به امضای طرفین رسیده که این سندها در حوزه های مختلفی از جمله خودرو سازی، فناوری، زیست محیطی و همکاری ها در حوزه انرژی هسته ای در دستور کار بوده و اسناد آن امضا شده است.

عمویی یادآور شد: این اسناد ادامه دهنده چشم انداز همکاری های ۲۵ ساله ایران و چین است که سال گذشته بین دولت ایران و چین به امضا رسیده است. جزییات بخشی از این اسناد تبدیل به قراردادهایی خواهد شد که این قراردادها در همکاری ایران و چین به اطلاع عمومی می رسد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین گفت: بر اساس توضیحات ارائه شده، سطح استقبال از هیات ایرانی در پکن در بالاترین سطح خود بوده که این نشان دهنده اهتمام دولت چین به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

عمویی ادامه داد: موضوع دیگر مطرح شده در جلسات مربوط به مباحث مذاکرات هسته ای بود؛ آقای امیرعبداللهیان اشاره داشت که مسیر مذاکرات همچنان باز است و تبادل پیام از طریق واسطه ها صورت می گیرد؛  درباره تبادل زندانیان این توضیح داده شد که ایران از موضع انسانی به این موضوع توجه کرده و واسطه هایی از کشورهای منظقه فعال است و ما آمادگی داریم در صورت تامین خواسته های جمهوری اسلامی ایران و زندانی های ایرانی هم آماده بازگشت به کشور شوند، موضوع را دنبال کنیم.

وی در پایان بیان کرد: در جلسه گفته شد که پیروی سفر آقای رئیس جمهور به مسقط از سلطان عمان برای سفر به تهران دعوت شده که در وقت مناسب انجام خواهد گرفت.

اخبار مرتبط:
حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست
حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست

عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا و از مسئولان دولت احمدی نژاد گفت: ارتباط آقای محصولی با احمدی نژاد و مشایی خیلی تنگاتنگ بود. طبق گفته‌ها در اردبیل به کار اقتصادی وارد شده بود. آن خانه آنچنانی که کنار سفارت عربستان دارد یا خانه‌ای که مقابل خانه آقای هدایتی دارد هم مورد توجه است.

پاسخ یک جامعه‌شناس به علم‌الهدی /آزادارمکی: نخبگان مهاجرت می‌کنند چون پخمگان جای نخبگان را گرفته‌اند
پاسخ یک جامعه‌شناس به علم‌الهدی /آزادارمکی: نخبگان مهاجرت می‌کنند چون پخمگان جای نخبگان را گرفته‌اند

یک جامعه‌شناس گفت: نخبه‌ها به این دلیل از کشور ما مهاجرت می‌کنند که در خیلی از عرصه‌ها، پخمه‌ها حضور و نفوذ دارند و جای نخبه‌ها را پخمه‌ها و شبه‌نخبه‌ها گرفته‌اند.

کیهان: مسئولان آمران به معروف را تشویق کنند
کیهان: مسئولان آمران به معروف را تشویق کنند

روزنامه کیهان خواستار تقدیر از امر به معروف کنندگان شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است