بازداشت یک مامور پلیس در رابطه با پرونده کُشته شدن یک جوان در سقز/ مختار فتحی چگونه کُشته شد؟

رئیس کل دادگستری استان کردستان از برخورد قاطع با فرد یا افراد خاطی در ماجرای کشته شدن جوان سقزی خبر داد و گفت: مامور انتظامی روانه زندان شد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ امروز برخی منابع خبری از کشته شدن یک جوان سقزی به نام “مختار فتحی” با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی خبر داده بودند و ادعا کردند که این جوان در نزدیکی منزل پدر و مادر خود به همراه دوستانش در خودرو نشسته بودند که هدف شلیک نیروهای پلیس قرار گرفتند. برخی مدعی شده‌اند که ماموران به ظن اینکه مختار فتحی در شعارنویسی نقش داشته بود، از فاصله نزدیک به وی شلیک کرده‌اند.

حالا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی، رئیس کل دادگستری استان کردستان در گفتگو با خبرنگاران در خصوص کشته شدن مختار فتحی جوان اهل شهرستان سقز اظهار داشت: بلافاصله پس از این اتفاق، دادستانی شهرستان سقز به ماجرا ورود کرده و در شعبه بازپرسی دادسرای سقز پرونده قضایی تشکیل شده است.

وی گفت: ۲۹ بهمن ماه سال جاری در مواجهه احدی از ماموران انتظامی شهرستان سقز با فرد متوفی (مختار فتحی) این فرد با شلیک گلوله کشته می‌شود..

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان افزود: بلافاصله پس از این اتفاق و با شکایت اولیا دم و ورود دادستان عمومی و انقلاب سقز، پرونده قضایی در شعبه بازپرسی دادسرای سقز تشکیل و مامور انتظامی با قرار متناسب بازداشت و روانه زندان شده است.

وی از تکمیل تحقیقات قضایی در این باره خبر داد و تصریح کرد: با هرگونه تخلف و یا جرم ارتکابی از ناحیه مامور انتظامی یا افراد خاطی در این پرونده مطابق قانون برخورد و نتیجه به اطلاع عموم خواهد رسید.

حسینی همچنین هرگونه فضاسازی و شایعه پراکنی در خصوص اینکه با این فرد به دلیل شعارنویسی برخورد شده است را، قویاّ تکذیب کرد.