کد خبر : 232018
انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - 10:11
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

آغاز به کار مرکز نظریه‌پردازی و هیأت اندیشه‌ورز در دانشگاه اصفهان

رئیس دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان به عنوان یک مرکز علمی باید محلی برای خلق نظریه‌های جدید باشد و در همین راستا، مرکز نظریه‌پردازی و هیأت اندیشه‌ورز کار خود را آغاز کرده‌اند.

آغاز به کار مرکز نظریه‌پردازی و هیأت اندیشه‌ورز در دانشگاه اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان در چهارمین همایش سالانه انجمن مالی ایران که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از افرادی که در حوزه‌های علمی فعالیت می‌کنند، فقط رونوشتی از فعالیت دیگران را ارائه می‌دهند و به نام خود می‌زنند؛ درحالی‌که توصیه پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) بر رفع مسائل موجود در یک فرآیند علمی و کشف علم و نوآوری است.

به نوشته فارس؛ وی افزود: از مراکز علمی، اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌ها انتظار می‌رود نوآوری و خلاقیت داشته باشند و از نسخه‌های دیگران پیروی نکنند.

هرسیج با بیان اینکه بسیاری از اندیشمندان معتقدند نظام سرمایه‌داری امروز با بحران مواجه شده، تصریح کرد: امروز در بسیاری از حوزه‌ها خلاقیت وجود ندارد و نباید در سیاست‌گذاری‌ها از نسخه‌های غربی استفاده کرد.

رئیس دانشگاه اصفهان خاطرنشان کرد: امروز در نظام مالی کشور جای نظریه‌پردازانی که اصل مشکل را شناسایی و مؤلفه‌های آن را مشخص کنند و بعد برای آن راهکار ارائه دهند، بسیار خالی است.

وی با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در نوآوری، گفت: امروزه نیازمند این هستیم که همزمان با استفاده از تجارب اندیشمندان جهان، این راهکارها را با توجه به ایده‌آل‌های جامعه، بومی‌سازی کنیم.

هرسیج عنوان کرد: دانشگاه اصفهان به عنوان یک مرکز علمی باید محلی برای خلق نظریه‌های جدید باشد و در همین راستا، مرکز نظریه‌پردازی و هیأت اندیشه‌ورز کار خود را آغاز کرده‌اند و اندیشکده سیاست‌‌گذاری در آینده نیز تشکیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه اصفهان با بیان اینکه پیگیر شناسایی اموال مازاد دانشگاه و مولدسازی آن‌ها هستیم، بیان کرد: برای کمک به ایده‌های نو از کمک‌های بنیاد نوآوران و خیران نیز بهره‌مند خواهیم شد.

مشکلات شهرداری باید توسط نخبگان حل شود

علی قاسم‌زاده شهردار اصفهان در ادامه این همایش اظهار کرد: شهرداری به عنوان یک دستگاه اجرایی و خدماتی مانند سایر بخش‌های کشور درگیر مسائل مالی و گره‌هایی است که این گره‌ها باید توسط نخبگان حل شود.

وی افزود: ریشه کار به این برمی‌گردد که ما نظام‌ها و تجارب دنیا را به نوعی نادیده گرفته‌ایم و به جای آن هیچ مجموعه مدونی را جایگزین نکرده‌ایم؛ اگر می‌گوییم سیستم فعلی نه، باید یک سیستم جدید و نظام‌مندی در همه مسائل از جمله اقتصاد، فرهنگ و مدیریت شهری جایگزین آن کنیم.

قاسم‌زاده تصریح کرد: مجلس و مسؤولان بالادستی باید به گونه‌ای تصمیم بگیرند که ما به عنوان افسران اجرایی در میدان با ابهامات نظام مالی مواجه نشویم و در چاله‌هایی قرار نگیریم که فاز اول گرفتاری‌ها و بدهی‌های بانکی ما آغاز شود.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم خروجی اینگونه جلسات در نهایت ما را به سمت یک الگوی مالی نظام‌مند و شفاف راهنمایی کند که ما بتوانیم براساس این مدل، سهم خود را در مدیریت شهری استفاده کنیم.

اخبار مرتبط:
توزیع بیش از ۴ میلیون تعرفه انتخابات در استان اصفهان
توزیع بیش از ۴ میلیون تعرفه انتخابات در استان اصفهان

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان از توزیع بیش از ۴ میلیون تعرفه انتخابات در استان، خبر داد.

آتش‌سوزی در کارگاه مبل خیابان امام خمینی اصفهان/نیروهای امدادی از ۱۸ ایستگاه اعزام شد
آتش‌سوزی در کارگاه مبل خیابان امام خمینی اصفهان/نیروهای امدادی از ۱۸ ایستگاه اعزام شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وقوع حادثه‌ آتش‌سوزی در کارگاه مبل و انبار چوب در خیابان امام خمینی خبر داد.

برخورد ۲ خودرو در اردستان یک کشته و ۴ مصدوم داشت
برخورد ۲ خودرو در اردستان یک کشته و ۴ مصدوم داشت

رییس مرکز اورژانس اردستان گفت: تصادف ۲خودرو در محور اردستان - ظفرقند یک کشته و ۴ مصدوم برجا گذاشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است