کد خبر : 231960
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - 17:12
دسته‌بندی : ورزشی
چاپ

وزیر ورزش خواستار تاسیس رشته‌ دانشگاهی با عنوان «اخلاق ورزشی» شد

سجادی با تاکید بر تاسیس رشته دانشگاهی اخلاق ورزشی عنوان کرد: اگر تاسیس چنین رشته‌ای امکان پذیر نیست، حداقل واحدهایی با عنوان «اخلاق ورزشی» در دانشگاه‌ها تدریس شود. در این راستا، در حال حاضر واحدهایی با این مضمون در کلاس‌های مربیگری ذیل فدراسیون ورزش و جوانان تدریس می‌شود.

وزیر ورزش خواستار تاسیس رشته‌ دانشگاهی با عنوان «اخلاق ورزشی» شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حمید سجادی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت ورزش‌های دانشگاهی مناسب است، اظهار کرد: کلاس‌های ورزشی، اجرای برنامه‌ها و مسابقات در دانشگاه‌های ذیل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی به صورت مرتب برگزار می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه واحدهای عمومی تربیت بدنی ۱ و ۲ می‌تواند در پیشبرد اهداف و ارتقا ورزش دانشگاهی بسیار تاثیرگذار باشد، گفت: این کلاس‌ها فرصت بسیاری برای جذب افراد علاقمند و با استعداد برای ادامه ورزش در سطح حرفه‌ای و تخصصی است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: افراد در زنگ ورزش در مدارس ابتدایی و متوسطه و همچنین در دوران تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی با رشته‌های عمومی ورزش آشنا می‌شوند. بنابراین اینگونه نیست که دانشجویان با ورزش بیگانه باشند؛ اما آنان در دانشگاه‌ها نیز باید مورد آموزش سایر وجوه ورزش قرار گیرند.

وی با بیان اینکه نگاه به ورزش باید در دانشگاه‌ها متفاوت باشد، گفت: برنامه‌های رقابتی مانند مسابقات یا کلاس‌های فوق برنامه‌ای در دانشگاه‌ها با همین هدف برگزار می‌شود.

لزوم تاسیس رشته‌ دانشگاهی با عنوان اخلاق ورزشی

سجادی با تاکید بر تاسیس رشته دانشگاهی اخلاق ورزشی عنوان کرد: اگر تاسیس چنین رشته‌ای امکان پذیر نیست، حداقل واحدهایی با عنوان «اخلاق ورزشی» در دانشگاه‌ها تدریس شود. در این راستا، در حال حاضر واحدهایی با این مضمون در کلاس‌های مربیگری ذیل فدراسیون ورزش و جوانان تدریس می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد: فردی که قصد دارد در رشته‌های مختلف ورزشی در جایگاه مربی یا داور فعالیت کند یا به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای مطرح باشد باید به مباحث اخلاقی اهمیت ویژه‌ای دهد.

اخبار مرتبط:
آتش‌بازی ادامه‌دار دختران ایرانی در کافا / ترکمنستان مقابل ایران زانو زد
آتش‌بازی ادامه‌دار دختران ایرانی در کافا / ترکمنستان مقابل ایران زانو زد

تیم ملی فوتبال دختران ایران به دومین برد خود در مسابقات کافا دست یافت.

یحیی گل‌محمدی با تراکتور توافق کرد
یحیی گل‌محمدی با تراکتور توافق کرد

یک منبع مطلع به خبرنگار ایسنا اعلام کرد که سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس برای نشستن روی نیمکت تراکتور با این باشگاه تبریزی به توافق رسیده است.

سیدحسین حسینی یک جلسه محروم شد
سیدحسین حسینی یک جلسه محروم شد

کمیته انضباطی رای خود را در خصوص سید حسین حسینی، دروازه‌بان تیم استقلال تهران صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است