کد خبر : 231816
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - 09:25
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

معاون آموزش و پرورش: ۹۷.۷ درصد بودجه وزارتخانه صرف حقوق می‌شود / بدهی ما به معلمان ۱۶۸ هزار میلیارد است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: ۹۷.۷ درصد از کل بودجه این وزارتخانه، صرف حقوق پرسنل می‌شود.

معاون آموزش و پرورش: ۹۷.۷ درصد بودجه وزارتخانه صرف حقوق می‌شود / بدهی ما به معلمان ۱۶۸ هزار میلیارد است

به گزارش سایت خبری مدارا؛  قاسم احمدی لاشکی در سفر دوروزه به استان فارس گفت: منزلت معلم از هر چیزی برتر است و اگر به جایگاه اموزش و پرورش در تصمیم گیری ها توجه شود انگاه فرایند ارتقای جایگاه معلم اغاز شده است.

احمدی لاشکی گفت: همگان باید بر این باور برسند که ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت نیازمند توجه همه دستگاه‌ها است و اگر اموزش و پرورش به تنهایی فعالیت کند نمیتواند به این ارتقا برسد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: کرونا با همه معایب خودش اما یک نکته را به همگان اثبات کرد که خانواده به تنهایی در تربیت دانش آموز نمی تواند موثر باشد و حتما نقش مدرسه و آموزش و پرورش بسیار موثر است.

احمدی لاشکی گفت: اگر امروز بخواهیم به مهمترین مشکلات اموزش و پرورش بپردازیم فقدان ارتباط مابین برنامه ریزی توسعه کشور و برنامه ریزی آموزشی در نظام تعلیم و تربیت از عمده این مشکلات است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، رکن اصلی را مربی یا همان معلم میداند و سوال اینجاست که آیا ما در تربیت معلم و به تبع آن در تربیت دانش آموز توانسته ایم موثر باشیم؟

احمدی لاشکی با بیان اینکه توجه تک ساحتی به مساله آموزش و غافل شدن از دیگر ساحت ها منجر به بروز مشکلات تربیتی شده است، گفت: آینده هر کشور در گرو امروز آموزش و پرورش آنست و اگر خوب عمل کنیم وضعیت خوبی را برای کشور انتظار داریم.

او با اشاره به اینکه نگرش نظام مند به منابع انسانی در تعلیم، تربیت، نگهداشت و حفظ منزلت معلمان از دیگر مشکلات اموزش و پرورش است، گفت: در آموزش و پرورش باید داناترین و دلسوزترین ها معلم شوند و در بسیاری از نقاط کشور همین گونه هست. معلم اگر به نقش خود کاملا واقف باشد تربیت در مسیر خود قرار خواهد گرفت.

احمدی‌لاشکی گفت: کل بودجه وزارت آموزش و پرورش حدود ۱۹۲هزار میلیارد است و این درحالی است که حدود ۲و سه دهم درصد آن صرف کیفیت بخشی می شود و مابقی یعنی ۹۷ و ۷ دهم درصد صرف حقوق پرسنل می شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: این درحالی است که حدود ۱۶۸هزار میلیارد بدهی آموزش و پرورش به معلمان است.

احمدی‌لاشکی با بیان اینکه کمبود بودجه و کم توجهی به آموزش های فنی و حرفه ای از دیگر مشکلات آموزش و پرورش، است، گفت: بخشی از فضاهای آموزشی کشور فرسوده است و نوسازی و مقاون سازی آن از توان آموزش و پرورش خارج است و سایر نهادها که مسوولیت اجتماعی دارند باید وارد این حیطه شوند.

نماینده مردم استهبان، نیریز وبختگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه نیز گفت: حفظ شان و منزلت فرهنگیان باید اولویت قرار گیرد.

فرهاد طهماسبی گفت: فرهنگیان وظیفه فرهنگ سازی در جامعه را برعهده دارند لذا توجه ویژه به نهاد تعلیم و تربیت در سرعت در فرهنگ سازی موثر است.

اخبار مرتبط:
عبدالله مومنی به مرخصی آمد
عبدالله مومنی به مرخصی آمد

عبدالله مومنی، به دلیل روند بیماری و درمان همسرش به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

دادستانی تهران یاشار سلطانی را احضار کرد
دادستانی تهران یاشار سلطانی را احضار کرد

دادستانی تهران اعلام کرد: بعد از انتشار مطالب کذب در خصوص قیمت ارز در کانال تلگرامی «اسکان نیوز» که میتوانست موجب نگرانی مردم و تضییع حقوق عامه شود، دادستانی تهران صاحب این کانال تلگرامی را احضار و برای وی پرونده قضایی تشکیل شد.

پنجشنبه‌ها تعطیل شد
پنجشنبه‌ها تعطیل شد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از افزایش تعطیلات رسمی هفتگی به ۲ روز و کاهش ۴ ساعته کار کارکنان با تصویب این کمیسیون خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است