کد خبر : 231661
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - 10:28
دسته‌بندی : بین الملل، اخبار ویژه
چاپ

وزیر جنگ اسرائیل مدعی شد: ایران به بیش از ۵۰ کشور تسلیحات مرگبار می‌فروشد

یوآو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل در کنفرانس امنیتی مونیخ با این ادعا که تهران با بیش از پنجاه کشور در سراسر جهان در ارتباط است و به آن‌ها سلاح می‌فروشد، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد؛ تحریمی که در پایان سال ۲۰۲۳ منقضی می‌شود.

وزیر جنگ اسرائیل مدعی شد: ایران به بیش از ۵۰ کشور تسلیحات مرگبار می‌فروشد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ گالانت در این کنفرانس مدعی شد: «ایران آشکارا و نهان درپی نابودی اسرائیل است. تهران به صورت مستقیم و غیر مستقیم از طریق واسطه‌ها یعنی تروریست‌ها فعال در نزدیکی مرزهای اسرائیل، در تلاش برای نیل به این هدف خود است. جمهوری اسلامی نه تنها تهدیدی برای اسرائیل که برای امنیت و ثبات اروپا و کل جهان است.»

بر اساس گزارش یورونیوز، وی افزود: «تاثیرات سوء ایران در سراسر قاره‌ها و کشورها در حال افزایش است. در سال گذشته، حکومت ایران به یکی از صادرکنندگان بین‌المللی سلاح‌های مرگبار تبدیل شد. تهران با بیش از پنجاه کشور در سراسر جهان در ارتباط است و به آن‌ها سلاح می‌فروشد. ایران تامین کننده پهپاد‌هایی با برد هزار کیلومتر برای کشورهای اروپای شرقی چون بلاروس است پیش‌تر نیز تهران این تسلیحات را به کشورهای آمریکای جنوبی چون ونزوئلا می‌فروخت.»

یوآو گالانت خواستار اقدامات فوری جامعه بین‌المللی برای توقف صادرات سلاح توسط جمهوری اسلامی شد و گفت: «جهان باید متحد شود و گام‌های فوری و سریعی برای توقف فروش تسلیحات ایران و ایجاد سازوکار بازدارنده و مؤثر در این زمینه بردارد.»

وی افزود: «جهان باید پیش از انقضای دوره تحریم تسلیحاتی کنونی جمهوری اسلامی در پایان سال ۲۰۲۳ وارد عمل شود. ترکیب تهدید تهران هسته‌ای و فروش تسلیحات می‌تواند به فجایع بزرگتری ختم شود.»

وزیر جنگ اسرائیل با تاکید بر لزوم جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای گفت: «اگر رفتار ایران بدون سلاح هسته‌ای این‌گونه است، تصور کنید که اگر آنها به زرادخانه هسته‌ای دست‌یابند چه می‌شود. این موضوع تهدیدی تحمل‌ناپذیر برای امنیت جهانی است. همه ما باید از تمام ابزار ممکن برای جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی‌های هسته‌ای استفاده کنیم.»

اخبار مرتبط:
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد
اوکراین به مخازن نفتی روسیه حمله کرد

واسیلی گولوبف فرماندار منطقه روستوف بامداد روز سه شنبه اعلام کرد که مخازن نفتی آزوف در اثر حمله پهپادی آتش گرفته است. رئیس اداره منطقه ای دفاع شهری و امداد و نجات اعلام کرد که نیروهای امداد و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف
استفاده ابزاری مسکو از زَنان زندانی در جنگ علیه کی‌ف

اولین گروه از محکومان زن، ماه گذشته با همین هدف از زندانی در نزدیکی سن پترزبورگ آزاد شدند و تقریباً ۱۰ درصد از ۴۰۰ زندانی این زندان، سال گذشته با ارتش قراردادی در همین رابطه امضا کردند.

حکم دادگاه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد
حکم دادگاه کانادا درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد

دادگاه عالی اونتاریو طی حکمی اعلام کرد خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین از نظر قانونی مسئول پرداخت غرامت کامل به خانواده‌هایی است که عزیزانشان را در سقوط پرواز PS۷۵۲ در ایران از دست داده‌اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است