کد خبر : 231506
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - 21:38
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

آخرین وضعیت آب‌گرفتگی در اصفهان/ تجمع ۲ هزار مترمکعب آب در زیرگذربهارستان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: زیرگذرهای بهارستان و راه آهن و جاده قلعه شور به علت شدت آب‌گرفتگی و آبی که از گردنه لاشتر و سپاهان شهر آمده و آنجا جمع شده، سبب شدت آب گرفتگی شده است.

آخرین وضعیت آب‌گرفتگی در اصفهان/ تجمع ۲ هزار مترمکعب آب در زیرگذربهارستان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت استان به دنبال بارش‌های اخیر اظهار داشت: دومین سامانه بارشی که در استان مستقر شد، سبب بارش خیلی خوبی در سطح استان شد.

به نوشته فارس؛ وی افزود: سامانه قبلی سبب بارش سنگین برف در غرب و جنوب استان شد و بیش از یک و نیم متر برف در این مناطق بر زمین نشست و سامانه جدید هم روی سامانه قبلی انباشت شد و در ۴۸ ساعت گذشته سبب بارش برف و باران در اکثر مناطق استان شد.

شیشه‌فروش بیان کرد: شهرستان‌های سمیرم، فریدونشهر، بویین میاندشت، چادگان، خوانسار و گلپایگان بیشترین میزان بارش برف را داشتند و بین یک و نیم تا ۲ متر برف در این شهرها گزارش شد و در ارتفاعات و گردنه‌ها ارتفاع برف به بیش از ۲.۵ متر رسید.

۱۶۵ روستا در استان اصفهان راه‌های آن به دلیل شدت بارش برف مسدود است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در حال حاضر ۱۶۵ روستا در استان اصفهان راه‌های آن به دلیل شدت بارش برف مسدود است و کاهش دما بین ۵ تا ۱۰ درجه تا هفته آینده در سطح استان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ابرناکی در آسمان اصفهان پدیده غالب است و ۵ درجه کاهش دما را نسبت به روز گذشته در مرکز اصفهان داریم، عنوان کرد: در حال حاضر بارش برف در محور شهرضا به سمیرم تا پیش از ظهر ادامه دارد و این سامانه امروز از استان خارج می‌شود.

شیشه‌فروش ادامه داد: این سامانه به علت رطوبتی که داشت و هم اینکه متأثر از سامانه‌های مدیترانه‌ای غرب و جنوبی که از دریای سرخ شکل گرفته بود، دارای رطوبت شدید بود و بارش باران شدید که در ۲۵ سال گذشته بی‌سابقه بود را به دنبال داشت؛ حتی در شهر اصفهان ۱۰۰ میلی‌متر باران در ۴۸ ساعت گذشته گزارش شد که سابقه نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: بیشترین میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته در سمیرم با ۱۲۰ سانتی متر برف بوده که در ارتفاعات بارش برف ۲ متر گزارش شد.

۶۰۰ مورد آب گرفتگی در مناطق مختلف استان گزارش شد

وی با بیان اینکه این بارش‌ها سبب آب‌گرفتگی در مناطق مرکزی استان از جمله شهرهای اصفهان، فلاورجان و مبارکه شد، افزود: در خود شهر اصفهان بارش ۱۰۰ میلی متر باران سبب آب گرفتگی در بیش از ۳۰۰ نقطه از شهر و ۳۰۰ نقطه در جاهای دیگر شد و در کل ۶۰۰ نقطه آب‌گرفتگی در مناطق مختلف داشتیم.

شیشه‌فروش با بیان اینکه باران به دلیل رطوبتی که داشت خساراتی به بازار اصفهان و اماکن تاریخی وارد کرد و قرار شد بررسی کنند، گفت: خساراتی به برخی از منازل به دلیل آب گرفتگی وارد شد و در زیرگذرها آب فراوانی جمع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آب گرفتگی در ۵۰۰ نقطه از مناطق مختلف استان کنترل شد، ادامه داد: در حال حاضر برق چاه‌های وردشت در سمیرم قطع شده و تیم‌ها در حال رفع مشکل هستند تا برق چاه وصل شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر محور شهرضا-سمیرم به دلیل کولاک برف مسدود است و شب گذشته به بیش از ۳۰۰ خودور امدادرسانی شد و تعدادی خودرو هنوز در کمربندی سمیرم به شهرضا مانده‌اند و در حال امدادرسانی هستند.

شیشه‌فروش بیان کرد: بالگردی از ارتش برای کمک‌رسانی به ۷ روستای پشتکوه دوم فریدونشهر هماهنگ شد تا امروز مواد غذایی و علوفه دام را به این روستاها برساند.

سیلابی از رودخانه شور دهاقان در حال آمدن به سمت اصفهان است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: آب میان حوزه‌ای سبب شد که سیلاب از ارتفاعات دهاقان شکل بگیرد و سیلابی از رودخانه شور دهاقان در حال آمدن به سمت اصفهان است و پیش بینی‌شده این حجم آبی که در رودخانه زاینده‌رود است تا عصر ۲ برابر شود، بنابراین احتمال آب‌گرفتگی پارک‌ها معابر و زمین‌های کشاورزی و مناطق مجاور رودخانه وجود دارد، مقرر شد شهرداری در مسیر رودخانه اطلاع‌رسانی کند.

وی خاطرنشان کرد: زیرگذرهای بهارستان و راه آهن و جاده قلعه شور به علت شدت آب‌گرفتگی و آبی که از گردنه لاشتر و سپاهان شهر آمده و آنجا جمع شده، سبب شدت آب گرفتگی شده و از شب گذشته طرح کنترل ترافیک در این منطقه اجرا شده و عبور و مرور از کنارگذر انجام می‌شود.

فوت یک نفر در یکی از روستاهای مبارکه به دلیل ریزش دیوار

شیشه‌فروش ادامه داد: بیش از ۲ هزار مترمکعب آب در این پل‌ها و زیرگذرها جمع شده است و باید تخلیه شود، امروز گروه فنی رفته تا آب موجود را به زه‌کشی و کانالی که پشت مسجد الکعبه است، هدایت کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: دیروز یک نفر در روستاهای شهر مبارکه به علت ریزش آوار فوت شد و توصیه می‌کنیم مردم هنگان نم گرفتگی دیوارها از نزدیک شده به آن خودداری کنند.

محور بویین میاندشت- خوانسار مسدود است

وی افزود با توجه به شدت بارندگی باران و برف طی چند روز گذشته و در معرض آسیب قرار داشتن اماکن مسکونی، ابنیه تاریخی، اماکن تجاری، انبارها و اماکن دامی در روستاها و شهرها ضرورت رعایت اصول ایمنی به منظور پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از ریزش آوار و عدم ورود به ساختمان‌های پر خطر تأکید می‌شود.

وی تصریح کرد: شب گذشته هزار مورد کمک‌رسانی در سطح جاده‌های استان انجام شد و محور نطنز-کاشان یخ زده بود و به تعدادی خودرو که در این محور مانده بودند کمک‌رسانی شد.

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه محور بویین میاندشت- خوانسار مسدود است، گفت: وضعیت شهر سمیرم کوچه‌ها و معابر آن مملو از برف و یخ زدگی است.

اخبار مرتبط:
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید
طرح جامع مدیریت پسماند پزشکی اصفهان به تصویب رسید

طرح جامع ۱۰ ساله مدیریت پسماند پزشکی استان به تصویب رسید، این طرح در کارگروه ملی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز ارائه و به عنوان الگوی کشوری در مدیریت پسماندهای پزشکی تبدیل شده بود.

آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری
آمادگی پلیس اصفهان برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه رقابت، مشارکت، سلامت و امنيت از مؤلفه‌هاي مهم در همه انتخابات به شمار مي‌آيند از آمادگي صددرصدي اين فرماندهي براي تامين امنيت انتخابات چهاردهمين دوره رياست جمهوري در استان اصفهان خبر داد.

استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات
استفاده از ظرفیت عید غدیر برای مشارکت در انتخابات

فرماندار اصفهان گفت: باید از ظرفیت خوب عید سعید غدیر برای مشارکت همگانی در انتخابات پیش رو بهره بگیریم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است