کد خبر : 231143
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - 10:45
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

بیش از ۴۴۰۰ کیلومتر راه روستایی پس از انقلاب در استان اصفهان احداث شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی چهار هزار و ۴۸۱ کیلومتر راه در مسیرهای روستایی این استان احداث شد که این امر نشان دهنده نگاه ویژه این نظام به مناطق محروم و روستایی است.

بیش از ۴۴۰۰ کیلومتر راه روستایی پس از انقلاب در استان اصفهان احداث شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ و به نقل از علیرضا قاری‌قرآن افزود: راه‌های روستایی استان اصفهان پس از انقلاب اسلامی با پیشرفت ۳۱۱ درصدی، از یک‌هزار و ۴۴۰ کیلومتر به پنج هزار و ۹۲۱ کیلومتر رسیده است.

به نوشته ایرنا؛ وی با اشاره به پیشرفت‌های قابل توجه شبکه راهی استان اصفهان پس از انقلاب اسلامی، ادامه داد: طول راه‌های استان اصفهان قبل انقلاب اسلامی، یکهزار و ۳۰۰ کیلومتر بود که در این سال‌ها با تلاش‌های به‌عمل آمده و با پیشرفت ۸۰۰ درصدی به ۱۱ هزار و ۷۰۲ کیلومتر رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: طول آزادراه‌های این استان پیش از انقلاب ۳۰ کیلومتر بود که با پیشرفت هزار و ۵۰۰ درصدی در زمان حاضر به ۴۸۰ کیلومتر و طول بزرگراه‌های استان اصفهان پیش از انقلاب ۹۰ کیلومتر بود که در این سال‌ها با پیشرفت ۲ هزار و ۳۳۵ درصدی به ۲ هزار و ۱۹۲ کیلومتر رسیده است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های قابل توجه حوزه راه‌سازی در ۴۴ سالِ گذشته،افزود: استان اصفهان با مساحت تقریبی ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ۶.۵ درصد خاک کشور را داراست که ۲۵ هزار کیلومتر راه همسنگ، همجواری با ۹ استان و دارا بودن ۱۱۴ شهر همگی نشان از اهمیت بسیار بالای این استان در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری است.

قاری‌قرآن با بیان اینکه این استان ۱۰ درصد حمل بار کشور را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: راه‌های استان اصفهان همواره نیازمند توجه ویژه‌ای است و اداره کل راه و شهرسازی استان نیز در حوزه مهندسی و ساخت به منظور ایجاد تردد ایمن و رفع نقاط حادثه خیز، تبدیل و ارتقا محورهای موجود از راه‌های اصلی به بزرگراهی را به‌عنوان یکی از اولویت های کاری قرار داده است.

وی بیان کرد: اصفهان قلب تپنده و پیوند دهنده کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق کشور محسوب می‌شود و راه‌های این استان به عنوان چهار راه حمل و نقل کشور از تردد بالایی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: با تلاش‌های به‌عمل آمده در زمان حاضر نیز ۶۰ کیلومتر راه در این استان با هزینه یک‌هزار و ۷۷۱ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

اخبار مرتبط:
تماس‌های افت فشار آب در اصفهان ۱۰ درصد کاهش یافت
تماس‌های افت فشار آب در اصفهان ۱۰ درصد کاهش یافت

مدیرعامل آبفای استان اصفهان گفت: به رغم گرمای شدید هوا طی یک ماه اخیر تماس‌های مردمی مبنی بر افت فشار آب در اصفهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافت.

۴۳ کشور در المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۲۴ حضور می‌یابند
۴۳ کشور در المپیاد جهانی فیزیک ۲۰۲۴ حضور می‌یابند

دبیرکل المپیاد ۲۰۲۴ دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: در پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی فیزیک، دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان دانش‌آموزان نخبه از ۴۳ کشور جهان است.

توقیف لیفتراک ۵۰ میلیاردی قاچاق در شهرضا
توقیف لیفتراک ۵۰ میلیاردی قاچاق در شهرضا

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف یک دستگاه لیفتراک خارجی قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است