امدادرسانی اصفهان به زلزله‌زدگان خوی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به زلزله‌زدگان خوی خبر داد و گفت: ۳۸ نفر در قالب ۷ تیم ۵ نفره و یک تیم مدیریتی در زمینه اسکان و تغذیه اضطراری به منطقه اعزام شده است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد نوید متقی اظهار کرد: امدادرسانی به زلزله‌زدگان ادامه دارد و کمک‌های مردمی هم به آن مناطق هدایت و سپس توزیع می‌شوند. از جمله این امدادها، ارسال هزار دستگاه چادر امدادی با ۲ دستگاه تریلر و ۱ دستگاه کامیون، ارسال ۳۵۰ چادر از سازمان امداد با ۱ دستگاه تریلر از انبارهای امدادی هلال‌احمر استان اصفهان بوده است.

به نوشته ایسنا؛ وی همچنین با اشاره به اعزام ۳۸ نفر از عوامل امدادی شامل کارکنان و نجات گران در قالب ۷ تیم امدادی و یک تیم مدیریتی به این منطقه طی این مدت، گفت: این تیم‌ها اقدام به برپایی ۴ اردوگاه، نصب ۲۵۹ دستگاه چادر، توزیع ۴ هزار و ۹۷۵ بسته غذایی اضطراری بین اهالی شهر خوی طی ۷۲ ساعت و توزیع ۳۰۰ بسته نان، توزیع و تحویل هزار و ۹۲۰ تخته پتو، توزیع هزار بسته ست بهداشتی، توزیع ۲۲۱ دستگاه هیتر برقی و ۴۶۲ تخته موکت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان با اشاره به اینکه نیروهای اعزام‌ شده از داوطلبان و کارکنان هلال‌احمر و نیز امدادگر-داوطلب‌ها (ترکیبی از نیروهای رسمی و داوطلب) بوده‌اند، گفت: در حال حاضر مردم این مناطق به هیتر و پتوی نو و پول نقد نیاز دارند. اگر هم استانی‌های عزیز قصد کمک به مردم زلزله‌زده را دارند، حتماً اقلام اعلام‌شده را اهدا کنند و سایر اقلام کاربرد زیادی ندارد. انتقال مواد غذایی نیز به صرفه نیست و بهتر است از همان منطقه خریداری شوند.