سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان:

گازگرفتگی در اصفهان ۱۰ مسموم و یک فوتی برجا گذاشت

سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان از مسمومیت ۱۰ نفر و فوت یک نفر بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن طی ۱۷ ساعت اخیر خبرداد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ عباس عابدی اظهار داشت: حادثه مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در منزلی در محدوده سه‌راه سیمین شهر اصفهان ساعت ۲۳ و ۱۱ دقیقه جمعه شب به مرکز فوریت‌های پزشکی اعلام شد.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به اینکه یک واحد امدادی فوری به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: متأسفانه در این حادثه آقای جوان ۱۸ ساله بر اثر مسمومیت با گاز CO جان خود را از دست داد.

سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان اضافه کرد: همچنین در حادثه دیگری در خیابان همدانیان پنج نفر شامل چهار پسر با سن ۱۴ سال و یک مرد ۲۹ ساله به دلیل اشکال در بخاری و انتشار گاز مونوکسید کربن مسموم شدند.

عابدی با اشاره به اینکه این حادثه ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه بامداد امروز اتفاق افتاد، افزود: سه واحد امدادی به محل حادثه اعزام و حادثه دیدگان به بیمارستان فارابی منتقل شدند.

به گفته وی در حادثه‌ای مشابه در خیابان ارغوانیه شهر اصفهان در ساعت ۴ و ۲۳ دقیقه بامداد نیز ۲ بانو ۳۵ و ۵۵ ساله و یک کودک ۶ ساله بر اثر گازگرفتگی مسموم شدند که توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان فارابی انتقال یافتند.

سخنگوی مرکز فوریت‌های پزشکی اصفهان افزود: یک بانوی ۴۰ ساله در پیر بکران نیز بر اثر گازگرفتگی به دلیل اشکال در بخاری و نشت گاز مسموم شده که ساعت ۶ و ۵۰ دقیقه صبح امروز توسط نیروهای اورژانس به بیمارستان شفای کلیشاد منتقل شد.

عابدی به حادثه مسمومیت با گاز Co به دلیل استفاده از ذغال در گلپایگان اشاره کرد و گفت: در این حادثه نیز که ساعت ۲۱ و ۱۵ دقیقه شب گذشته اتفاق افتاد یک بانوی ۱۸ ساله دچار مسمومیت شده بود که با دریافت مراقب‌های سرپایی بهبود یافت.