کد خبر : 228640
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - 18:10
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

دمای هوا در «خوی» به منفی ۷ درجه رسید/ نماینده مردم خوی در مجلس: بسیاری از مردم زلزله زده هنوز خدمات دریافت نکرده‌اند

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شب گذشته دمای هوا در خوی به منفی 7 درجه رسید و برای تامین چادر، وسایل گرمایشی و پوششی به اقدام فوری و جدی نیاز داریم.

دمای هوا در «خوی» به منفی ۷ درجه رسید/ نماینده مردم خوی در مجلس: بسیاری از مردم زلزله زده هنوز خدمات دریافت نکرده‌اند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ عادل نجف زاده با اشاره به آخرین وضعیت مردم در مناطق زلزله زده خوی، بیان کرد: حدود چهار روز از زمان زلزله در خوی می گذرد. در اولین ساعات وقوع زلزله بنده با همراهی وزیر کشور، مدیرعامل هلال احمر، مدیریت بحران کشور و بنیاد مسکن کشور در منطقه حضور پیدا کردم. متاسفانه حجم تخریب‌ها بالا است. با توجه به اینکه تکرار زمین لرزه ها را داریم و پس لرزه های زلزله ادامه داشته و سازه ها ضعیف هستند مردم می ترسند که در خانه ها بمانند.

بسیاری از مردم زلزله زده هنوز خدمات دریافت نکرده‌اند

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه علی رغم تذکرات کتبی و شفاهی بنده در مجلس در خصوص ضرورت توجه به مقاوم سازی سازه ها در بافت های فرسوده، حاشیه شهرها و روستاها، شاهد هستیم که سازه ها با کوچک ترین لرزش در حال از بین رفتن هستند. تکرار پس لرزه ها نیز سبب شده تا مردم آرامش لازم در خانه های ترک خورده هم نداشته باشند. جا دارد بنده از همه نهادهای خدمات رسان تشکر کنم. اما با توجه به اینکه در فصل سرما قرار داریم و دیشب دمای هوا به منفی ۷ درجه رسید ما نگران مردم هستیم.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیاز مردم به چادر لحظه به لحظه در حال افزایش است. من خواهش می کنم در تامین چادر و وسایل گرمایشی اقدام جدی صورت گیرد. تا این لحظه نزدیک به ۲۷ هزار چادر در سطح شهرستان خوی توزیع شده است. خدمات نیز لحظه به لحظه به خوی می رسد اما باز هم به توجه جدی نیاز داریم. بسیاری از مردم هنوز خدمات دریافت نکرده‌اند. روز گذشته نیز آقای مخبر در منطقه حضور داشتند و به عنوان معاون رئیس جمهور از نزدیک وضعیت را دیدند.

شرایط ورود جدی رئیس جمهور را می طلبد

وی در ادامه تاکید کرد: آقای مخبر نیز از وضعیت چندان راضی نبودند. بنده شخصا به عنوان نماینده مردم از رئیس جمهور تقاضا می‌کنم ورود جدی به این موضوع داشته باشند. این سومین زلزله است که در طول دو سال اخیر در خوی رخ داده است. شرایط حضور جدی رئیس جمهور را می طلبد. امیدوار هستیم بتوانیم با تامین امکانات مورد نیاز نظیر چادر و وسایل گرمایشی و پوششی مردم را از بحران به وجود آمده در فصل سرما نجات دهیم.

اخبار مرتبط:
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود

نماینده مجلس درباره فساد در چای گفت: این خبر تاسف بار را ما هم در رسانه‌ها خواندیم، دیدیم و شنیدیم که متاسفانه بسیار آزار دهنده است. این اخبار روح و جسم هر شهروند ایرانی را فلج می‌کند.

وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد
وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد

اسماعیلی گفت: در سال 1400 که یکی از شاگردان مکتب امام صادق(ع) به ریاست دولت رسید، دشمن احساس خطر بیش‌تری کرد.

پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود
پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود

رئیس سازمان صدا و سیما در آیین گرامیداشت روز دانشجو با عنوان «بزرگداشت ملی مقاومت» در دانشگاه تهران گفت: عملیات طوفان الاقصی بزرگترین عملیات فریب در تاریخ است. مقاومت رژیم صیهونیستی را خوار و تحقیر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است