کد خبر : 227268
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - 21:06
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: مقدسات باید از توهین و انتقاد به نوعی دور باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ارتباط با جمع بندی کمیته اجرایی کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی توضیحاتی داد.

نماینده مجلس: مقدسات باید از توهین و انتقاد به نوعی دور باشد

به گزارش سایت خبری مدارا: ابوالفضل عمویی در حاشیه هفدهمین کنفرانس اتحادیه پارلمانی کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی که در کشور الجزایر برگزار می‌شود، گفت: امسال کشور الجزایر و مجلس این کشور میزبان هفدهمین دوره اجلاس مجالس کشور‌های اسلامی است.

عمویی اظهار کرد: عنوان این اجلاس که کشور الجزایر نیز آن را میزبانی می‌کند، چالش‌های نوسازی و توسعه نامگذاری شده است در عین حال این اجلاس به تحولات اخیری که جوامع مسلمان با آن مواجه بودند از جمله فلسطین، توجه خواهد کرد، بنابراین موضوع فلسطین از جمله موضوعات کلیدی این اجلاس خواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه کشور‌های اسلامی به موضوع فلسطین و اشغال این سرزمین توسط صهیونیست‌ها انتقاد و اعتراض دارند تصریح کرد: از این رو در این اجلاس، هم برگزاری اجلاس ویژه فلسطین پیش بینی شده و در عین حال توجه ویژه‌ای به این موضوع در سخنرانی روسای مجالس و کمیته‌ها صورت گرفته است.

عمویی تاکید کرد: موضوع دیگری که امروز در این کمیته مورد توجه قرار گرفت بحث توهین‌های اخیری بود که به مقدسات اسلامی از جمله قرآن و همینطور به شخصیت پیامبر اعظم توسط رسانه‌ها و شخصیت‌هایی در اروپا صورت گرفت لذا همه حاضرین در رابطه با این موضوع تاکید داشتند که باید درباره این موضوع واکنش واحدی نشان داده و موضع گیری قوی گرفته شود تا این پیام به طرف‌های غربی ارسال شود که موضوع مقدسات جدای از موضوع آزادی بیان است.

وی با بیان اینکه آزادی بیان امر مورد توجه‌ای در کشور‌های اسلامی است، اظهار کرد: با این حال مقدسات باید از توهین و انتقاد به نوعی دور باشد بنابراین این موضوع پذیرفته شده‌ای نیست که سخنان نفرت پراکنانه بتواند زمینه آسیب به این ارزش‌های مورد اجماع کشور‌های اسلامی را هدف قرار دهد.

وی با بیان اینکه موضوع همکاری کشور‌های اسلامی در حوزه‌های اقتصادی و پیشبرد منافع عمومی مسلمانان از جمله سایر موضوعات کلیدی این اجلاس محسوب می‌شود، گفت: همچنین توجه به مسائل فرهنگی و توسعه و ترویج ارزش‌های اسلامی از جمله سایرمباحثی است که در کمیته فرهنگی به آن توجه می‌شود. همچنین امسال به صورت خاص یک کنفرانس هم برای خانم‌های نماینده برگزار خواهد شد که مباحث آن کنفرانس هم مورد توجه اعضا بود که در کمیته اجرایی مدنظر قرار گرفت.

اخبار مرتبط:
رائفی‌پور: هر کسی که می‌خواهد عضو حزب ما شود باید جلوی دوربین قسم بخورد / جیبم بسته اما دهانم باز است
رائفی‌پور: هر کسی که می‌خواهد عضو حزب ما شود باید جلوی دوربین قسم بخورد / جیبم بسته اما دهانم باز است

دبیرکل جبهه صبح ایران گفت: برای عضویت در جبهه صبح ایران کسانی را قبول می‌کنیم که تعهدنامه ما را امضا کنند و جلوی دوربین بنشینند و سوگند بخورند. چنانچه آنهایی که خود را رقیب ما می‌دانند، تعهدنامه ما را امضا کنند، احتمال آنکه کاندیدای آنها در لیست ما هم حضور داشته باشد، وجود دارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز: تخریب نظام، کاری شیطانی است
عضو جامعه روحانیت مبارز: تخریب نظام، کاری شیطانی است

فعال اصولگرا مدعی شد: ممکن است ضعف‌هایی هم وجود داشته باشد اما نباید سیاه‌نمایی صورت گیرد. باید نقاط مثبت دیده شود تا مردم امیدوار شوند. من باور دارم که تخریب، کاری شیطانی است و نباید انجام شو؛ باید به اصل نظام توجه کرد و همه بدانند تقویت اصل نظام بسته به حضور بالای مردم پای صندوق‌های رای است.

فرمانده سپاه: دشمن برای برهنگی در کشور برنامه‌ریزی کرده است
فرمانده سپاه: دشمن برای برهنگی در کشور برنامه‌ریزی کرده است

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: متاسفانه عده‌ای نامشان را خاکستری گذاشته اند، در حالی که دشمن آنها را مردد کرده است و شاید نگاهشان متفاوت باشد اما اصول را قبول دارند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است