هشدار زرد هواشناسی به اصفهانی‌ها در پی بارش برف و باران

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: به علت عبور موجی ناپایدار در روز پنجشنبه در مناطق جنوب و غرب استان به ویژه ارتفاعات بارش‌ پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مینا معتمدی کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، به علت عبور موجی ناپایدار از امروز تا روز جمعه آسمان استان کمی ابری همراه با افزایش ابر، در برخی مناطق مه‌آلود و در روز پنجشنبه در مناطق جنوب و غرب استان به ویژه ارتفاعات بارش‌ پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه طی روز جمعه این موج فعالیت خود را در شمال و غرب استان ادامه خواهد داد، گفت: در ۲۴ ساعت آینده دما در اکثر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت.

معتمدی بیان کرد: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۸ و کمینه فردا صبح منفی ۳ درجه سلسیوس و خوروبیابانک با ۱۰ درجه و بویین میاندشت با ۲۱ درجه سلسیوس زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی عنوان کرد: با توجه به ورود موج بارشی در روزهای پنجشنبه و جمعه بر روی استان انتظار می‌رود که بارش برف و باران و کولاک برف در گردنه‌ها سبب کاهش دید و مه‌آلودگی شود.

وی با بیان اینکه وزش باید نسبتاً شدید موقتی در مناطق غرب و جنوب استان به ویژه ارتفاعات در روز پنجشنبه پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: برای روز جمعه در مناطق شمال و شمال غرب به ویژه ارتفاعات ناپدایداری‌هایی خواهیم داشت که اثر این مخاطرات به صورت لغزندگی سطح جاده‌ها، اختلال و کاهش دید در جاده‌ها، افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی پیش‌بینی می‌شود.