نیاز اصفهان به اختیارات بیشتر برای مقابله با مازوت‌سوزی

نماینده مردم اصفهان در گفت‌وگو با رئیس‌جمهور خواستار افزایش اختیارات استان اصفهان و اقدامات بیشتر استانداری، برای مقابله با مازوت سوزی و آلاینده‌های هوا شد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روز یکشنبه که رئیس‌جمهور برای توضیح و تبیین بودجه در مجلس شورای اسلامی حضور داشت، چمعی از نمایندگان اصفهان با ایشان درباره موضوع آلودگی هوای اصفهان، مشکلات، کم‌کاری‌ها، ترک فعل‌ها و غیرقابل قبول بودن وضعیت فعلی اصفهان که به سلامتی مردم آسیب می‌زند، صحبت کردند.

به نوشته ایسنا؛ او ادامه داد: نمایندگان در بخشی از صحبت‌ها به این نکته اشاره کردند که اگر اختیارات بیشتری به استان اصفهان اعطا شود و مسئولان اجرایی استان فعال‌تر عمل کنند، امکان جبران بخشی از مشکلات و نواقص وجود دارد. آقای رئیس‌جمهور هم بر این نکته تاکید کردند که اگر با ایجاد اختیارات بیشتر در استان توان مدیریت قوی‌تر و حل مشکل وجود داشته باشد، این اختیارات به استان اصفهان تفویض خواهند کرد.

مقتدایی افزود: در نهایت مقرر شد حجت‌الاسلام رئیسی، دستورات لازم را در این خصوص به استاندار اصفهان اعلام کنند، با این وجود من برای ارائه توضیحات لازم با استاندار اصفهان تماس گرفتم که پاسخگو نبودند، پیامی هم به دفتر ایشان ارسال شد که در این در خصوص پیگیری این مشکل تماس بگیرند که تا این لحظه از سوی ایشان پیگیری و تماسی انجام نشده، با این وجود نمایندگان اصفهان از دفتر رئیس جمهور پیگیر حل مشکلات هستیم و مانع از ادامه وضع موجود خواهیم شد.

آلودگی هوای و مازوت‌سوزی در اصفهان در روزهای اخیر به موضوعی پرچالش تبدیل شده است، ایسنا پیگیر اقدامات نمایندگان اصفهان در خصوص آلودگی هوای اصفهان خواهد بود.