نماینده خمینی‌شهر در مجلس مطرح کرد:

تاراج آب و آلوده‌ کردن هوا؛ ثمره صنایع در اصفهان

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ثمره‎ایی که تا امروز از صنایع به اصفهان رسیده، از یک طرف تاراج آب و از سوی دیگر آلوده‌ کردن هوا بوده است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمدتقی نقدعلی، با اشاره به آلودگی هوا و موضوع مازوت‌سوزی، اظهار کرد: از روزهای ابتدایی که بحث مازوت‌سوزی در اصفهان مطرح شد، به این موضوع ورود کرده و برای بررسی میدانی، بازدیدی از نیروگاه شهید منتظری داشتیم. گزارشی از بحث ناترازی گاز در صحن علنی ارائه نیز و پیشنهاداتی برای رفع این ناترازی مطرح شد که اساساً مسئله سوختن مازوت را برطرف می‌کرد.

به نوشته ایسنا؛ وی افزود: طرحی در دستور کار پالایشگاه قرار دارد که با تبدیل مازوت تولیدی به فرآورده و لغو تولید مازوت، مازوت‌سوزی را منتفی می‌‏کند. همچنین در طرح توسعه نیروگاهی، فناوری‌هایی را در دستورکار داریم که با یک سوم مصرف گاز فعلی، برقی معادل برق امروز تولید شود.

این نماینده مجلس گفت: مسئله‌ای که اخیراً توسط مسئولین استان مطرح شده، تصویب موضوع لغو مازوت‌سوزی در اصفهان است، اما متأسفانه نگاهی که مسئولان محیط زیست به شهر اصفهان و شهرستان‌های متأثر از آلاینده‌ها دارند، نگاهی از سر ساده‌انگاری است و این سهل‌انگاری و ساده‌انگاری مسئولین محیط‌زست نسبت به معضلات زیست‏ محیطی، غیرقابل تحمل است.

وی تصریح کرد: انچه امروز مردم اصفهان را رنج می‌دهد، این است که مقامات ارشد محیط‌زیست، با موضوع هوای اصفهان و مازوت‌سوزی ساده‌‎انگارانه برخورد می‌کنند و ما در مجلس شورای اسلامی هم در قالب سؤال و هم در جریان پیگیریی‌های نظارتی، مسئله محیط زیست اصفهان را پیگیری می‌کنیم، که از یک سو آب اصفهان را به تاراج بردند و از سوی دیگر هوای اصفهان را این چنین ساده و بی‌پاسخ با خطرناک‌ترین آلاینده‌ها آلوده می‌کنند.

نقدعلی تأکید کرد: ثمره‎ای که تا امروز از صنایع به اصفهان رسیده، از یک طرف تاراج آب و از سوی دیگر آلوده‌ کردن هوا بوده است. ما به‌عنوان نمایندگان مردم، این مسئله را در مجلس به جد دنبال می‌‎کنیم و در کوتاه مدت اجازه نخواهیم داد که مسئله مازوت‌سوزی ادامه پیدا کند.