اخطار به ۲ هزار و ۶۰۰ مشترک پر مصرف گاز/ مصرف۲ درصد گاز طبیعی در بخش تجاری استان اصفهان

ابوالقاسم عسکری از قطعی گاز برخی ادارات پرمصرف خبر داد و گفت: این شرکت از نیمه آبان ماه تا کنون با پایش ۲۰ هزار و ۷۷۰ مورد از مراکز اداری، تجاری و عمومی، ۲ هزار و ۶۰۰ اخطار به مشترکان پر مصرف ارائه و برای ۵۳۴ مشترک نیز در این بخش‌ها قطع و اعمال قانون شده است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ابوالقاسم عسکری در جلسه ستاد بحران شرکت گاز استان اصفهان، اظهار داشت: بیش از ۲ درصد گاز طبیعی در بخش های تجاری استان به مصرف می‌رسد؛ مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری در ابتدای دی ماه نسبت به ابتدای مهر ماه ۴.۰۷ برابر شده و در زمان حاضر متوسط مصرف روزانه گاز در استان ۶۰.۰۳ میلیون متر مکعب است.

وی با تاکید بر مدیریت مصرف گاز در بخش های تجاری استان و رعایت الگوی مصرف گاز، اضافه کرد: گازبهای مشترکان پرمصرف به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

عسکری از قطعی گاز برخی ادارات پرمصرف خبر داد و گفت: این شرکت از نیمه آبان ماه تا کنون با پایش ۲۰ هزار و ۷۷۰ مورد از مراکز اداری، تجاری و عمومی، ۲ هزار و ۶۰۰ اخطار به مشترکان پر مصرف ارائه و برای ۵۳۴ مشترک نیز در این بخش‌ها قطع و اعمال قانون شده است.

نماینده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: بحران احتمالی قطعی گاز مشترکان مدیریت شده است.

مهدی طغیانی با بیان اینکه واحدهای پر مصرف نیز با خارج شدن از مصرف گاز طبیعی همکاری خوبی داشته اند، گفت: اماکن عمومی نیز باید در مدیریت مصرف بهینه گاز با سایر بخش ها همراه شوند تا با یک حرکت همگانی بتوانیم این فصل سرد را سپری کنیم.

چهل و دومین جلسه اعضای ستاد بحران شرکت گاز استان اصفهان، با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با هدف مدیریت مصرف گاز، برگزار شد.