پل حافظ ۲ ماه دیگر برچیده می‌شود

پل حافظ بیش از 50 سال قدمت دارد. عمر مفید آن مدت هاست به اتمام رسیده و قرار است تا 2 ماه آینده این پل برچیده شود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایمن‌‌سازی و نوسازی پل‌های شهر تهران در دستور کار مدیریت شهری است.  قرار است بخشی از این پل‌ها مقاوم‌سازی، نوسازی و برخی هم جمع‌آوری شود. پل حافظ یکی از پل های قدیمی تهران است که در نوروز سال آینده(۱۴۰۲) برچیده شود.

سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در این باره می‌گوید: پل حافظ قدمتش ۵۰ تا ۶۰ سال است و عمر مفید آن تمام شده و قرار است که این پل برچیده شود. پل حافظ بر اساس استانداردهای موجود نیاز به مقاوم‌سازی دارد و هزینه‌ مقاوم‌سازی پل‌های فلزی بسیار زیاد است این در حالی است که در مورد کارکرد ترافیکی این پل‌ها هم ابهاماتی وجود دارد.

 

بر اساس این گزارش تهران ۷۵۳ پل دارد که ۴۵ درصد آن فلزی و ۵۵ درصد آن بتنی است. مقاوم‌سازی ۱۴ پل در برنامه شهرداری تهران قرار دارد و در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است. قرار است که پل حافظ با قدمت ۵۰ ساله برچیده شود چرا که کارکردهای ترافیکی لازم را ندارد و به گفته مدیران شهری این پل تأثیری بر بهبود ترافیک این محور ندارد و بررسی کارشناسی نشان داده که جمع‌آوری پل و مسطح شدن خیابان تأثیر بیشتری بر روند بهبود  ترافیک  در این محدوده دارد.

پل حافظ که بر روی خیابان طالقانی است به زودی برداشته می‌شود البته جمع‌آوری آن نیازمند دقت است و قرار است در تعطیلات سال ۱۴۰۲ این پل قدیمی تهران با نظر کارشناسان برچیده شود.