رنگ نارنجی پس از یک ماه از نقشه کرونایی استان اصفهان حذف شد

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در هفته نخست بهمن، هیچ یک از شهرستان‌های اصفهان در وضعیت نارنجی (پُرخطر) قرار ندارد و این رنگ پس از یک ماه از نقشه کرونایی استان حذف شد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ پژمان عقدک سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در هفته نخست بهمن، هیچ یک از شهرستان‌های اصفهان در وضعیت نارنجی (پُرخطر) قرار ندارد و این رنگ پس از یک ماه از نقشه کرونایی استان حذف شد.

وی افزود: براساس جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹، وضعیت نارنجی و پُرخطر پس از یک ماه از نقشه کرونایی استان اصفهان حذف شد و بیشتر شهرستان‌ها در وضعیت آبی (عادی) قرار دارند.

عقدک با بیان ‌اینکه در هفته گذشته ۲ شهرستان استان در وضعیت نارنجی و ۷ شهرستان در وضعیت زرد (به نسبت پُرخطر) بودند، گفت: این هفته نقشه کرونایی اصفهان بهبود یافت به طوری که نایین و فریدون‌شهر از وضعیت پُرخطر خارج شدند و در شرایط زرد و به نسبت پُرخطر قرار گرفتند.

سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه تعداد شهرستان‌های زرد نیز به ۶ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رسیدند، بیان کرد: هم اکنون شهرستان‌های چادگان، دهاقان، سمیرم، فریدونشهر، نایین و نطنز در وضعیت زرد (به نسبت پُرخطر) قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین شهرستان‌های فریدن، اردستان و بویین میاندشت از وضعیت زرد خارج شدند و در شرایط عادی قرار گرفتند.

عقدک با بیان اینکه آمار بستری بیماران دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان در هفته اخیر بین ۴۴ تا ۵۳ نفر بود، خاطرنشان کرد: تعداد بیماران بدحال کرونایی و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نیز بین یک تا ۹ نفر در روز بود.