کد خبر : 226397
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - 12:52
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

زهره الهیان: مصوبه شورای اروپا علیه سپاه نهایی شود، در مذاکرات برجامی تجدیدنظر می‌کنیم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهاد دادیم در صورتی که شورای اروپا علیه سپاه مصوبه‌ای را نهایی کند، در مذاکرات برجامی تجدیدنظر جدی شود.

زهره الهیان: مصوبه شورای اروپا علیه سپاه نهایی شود، در مذاکرات برجامی تجدیدنظر می‌کنیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛  زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: اقدام سیاسی و تبلیغاتی اتحادیه اروپا مبنی بر قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی به هیچ وجه پایه حقوقی ندارد و نشان از اوج هراس کشورهای غربی نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

به نوشته مهر، بخش هایی از گفت و گوی الهیان را در ادامه می خوانید:

مبارزه بی امان سپاه پاسداران با داعش در منطقه و پیروزی بر گروه‌های تروریستی از دستاوردهایی است که باعث شد جان ملت‌های مظلوم و بی دفاع نجات پیدا کند.
این اقدام اروپایی‌ها نشان دهنده بغض و هراس برخی از کشورهای غربی است، البته تحلیل ما این است که کشورهای اروپایی توسط گروه‌های تروریستی مانند منافقین تحریک شدند و این اقدام را علیه سپاه انجام دادند.

اگر شورای اروپا، قطعنامه پارلمان اروپا را تصویب کند، مجلس طرح مذکور را تصویب می‌کند و بر اساس آن دولت جمهوری اسلامی ایران مکلف می‌شود اقدام متقابل و متناظر را نسبت به این مصوبه انجام دهد.

درباره خروج از NPT؛ درباره این موضوع باید در کلان نظام تصمیم‌گیری شود ، اما ما در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهاد دادیم در صورتی که شورای اروپا علیه سپاه مصوبه‌ای را نهایی کند، در مذاکرات برجامی تجدیدنظر جدی شود.

اگر وزرای امور خارجه اروپایی عاقل باشند و مطلع باشند که این نوع اقدامات آنان باعث خواهد شد کشورهای اروپایی تحریم شوند و از مزایای تعاملات اقتصادی و تجارت با جمهوری اسلامی ایران محروم شوند، چنین اقدامی را انجام نخواهند داد.

اخبار مرتبط:
سایت نزدیک به قالیباف: سوپرانقلابی‌ها نماینده اصولگرایان نیستند
سایت نزدیک به قالیباف: سوپرانقلابی‌ها نماینده اصولگرایان نیستند

رسانه نزدیک به رئیس مجلس نوشت: واقعیت این است که در عرصه انتخاباتی عناصر اصیل اصولگرا تعیین‌کننده‌اند و قدرت تصمیم‌سازی دارند و عموم اصولگرایان نیز سوپرانقلابی‌ها را منتقل‌کننده گفتمان اصیل انقلاب اسلامی نمی‌دانند. به همین دلیل سوپرانقلابی‌ها نه در جایگاه تعیین‌کنندگی قرار می‌گیرند، نه رأی‌آورند و نه مورد پذیرش اهالی سیاست قرار می‌گیرند.

علی‌اکبر صالحی: حتی آقای روحانی هم از مذاکره ایران و آمریکا خبر نداشت
علی‌اکبر صالحی: حتی آقای روحانی هم از مذاکره ایران و آمریکا خبر نداشت

علی‌اکبر صالحی گفت: دکتر روحانی آمدند و من گزارشی به ایشان دادم. ایشان باور نمی‌کردند؛ چون این مذاکره محرمانه را کسی نمی‌دانست.

محمدعلی وکیلی: روحانی با ثبت‌نام در انتخابات خبرگان ریسک بزرگی کرد
محمدعلی وکیلی: روحانی با ثبت‌نام در انتخابات خبرگان ریسک بزرگی کرد

نماینده سابق مجلس گفت: آقای روحانی با ثبت‌نام در انتخابات خبرگان ریسک خیلی بزرگی کرد، البته ایشان جزو معدود چهره‌های حسابگر میان سیاسیون است ولی به‌هرحال تصمیم پرریسکی را گرفت، چرا که بعید است در تهران لیستی مستقل از لیست جامعتین در انتخابات خبرگان داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است