زهره الهیان: مصوبه شورای اروپا علیه سپاه نهایی شود، در مذاکرات برجامی تجدیدنظر می‌کنیم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهاد دادیم در صورتی که شورای اروپا علیه سپاه مصوبه‌ای را نهایی کند، در مذاکرات برجامی تجدیدنظر جدی شود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛  زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: اقدام سیاسی و تبلیغاتی اتحادیه اروپا مبنی بر قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی به هیچ وجه پایه حقوقی ندارد و نشان از اوج هراس کشورهای غربی نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

به نوشته مهر، بخش هایی از گفت و گوی الهیان را در ادامه می خوانید:

مبارزه بی امان سپاه پاسداران با داعش در منطقه و پیروزی بر گروه‌های تروریستی از دستاوردهایی است که باعث شد جان ملت‌های مظلوم و بی دفاع نجات پیدا کند.
این اقدام اروپایی‌ها نشان دهنده بغض و هراس برخی از کشورهای غربی است، البته تحلیل ما این است که کشورهای اروپایی توسط گروه‌های تروریستی مانند منافقین تحریک شدند و این اقدام را علیه سپاه انجام دادند.

اگر شورای اروپا، قطعنامه پارلمان اروپا را تصویب کند، مجلس طرح مذکور را تصویب می‌کند و بر اساس آن دولت جمهوری اسلامی ایران مکلف می‌شود اقدام متقابل و متناظر را نسبت به این مصوبه انجام دهد.

درباره خروج از NPT؛ درباره این موضوع باید در کلان نظام تصمیم‌گیری شود ، اما ما در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیشنهاد دادیم در صورتی که شورای اروپا علیه سپاه مصوبه‌ای را نهایی کند، در مذاکرات برجامی تجدیدنظر جدی شود.

اگر وزرای امور خارجه اروپایی عاقل باشند و مطلع باشند که این نوع اقدامات آنان باعث خواهد شد کشورهای اروپایی تحریم شوند و از مزایای تعاملات اقتصادی و تجارت با جمهوری اسلامی ایران محروم شوند، چنین اقدامی را انجام نخواهند داد.