رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

موضوع آلایندگی هوای اصفهان در دستور کار دستگاه قضا

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از پیگیری ویژه دستگاه قضایی استان در رابطه با کاهش آلاینده‌های هوای اصفهان توسط مدعی العموم و دادستان مرکز استان خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام‌ اسدالله جعفری رئیس کل دادگستری استان اصفهان در نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی با اشاره به مو ضوع آلودگی هوای اصفهان اظهار داشت: کلان‌شهر اصفهان با دارا بودن صنایع گسترده و بزرگ در اطراف، با مشکل آلودگی هوا روبرو است و با وجود برخی اقدامات در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی از سوی برخی از صنایع، هنوز با وضع مطلوب فاصله وجود دارد.

وی افزود: دستگاه قضایی استان از یک سو وظیفه حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در جهت رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال را دارد و از سوی دیگر رعایت موارد مربوط به حفظ سلامت مردم و قوانین زیست‌محیطی را نیز در اولویت فعالیت‌های خود دارد.

جعفری بر لزوم رعایت مقررات زیست‌محیطی توسط شرکت‌های تولیدی تاکید و بیان کرد: با توجه به آلودگی کلان شهر اصفهان و اهمیت موضوع سلامت مردم، شرکت‌های تولیدی باید استانداردهای مربوط به آلایندگی و مسائل زیست‌محیطی را رعایت کرده و باید هر هزینه‌ و اقدامی که در جهت کاهش آلایندگی لازم است؛ انجام گیرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از پیگیری ویژه دستگاه قضایی استان در رابطه با کاهش آلاینده‌های هوای اصفهان توسط مدعی‌العموم و دادستان مرکز استان خبر داد.