کد خبر : 226056
انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - 15:24
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

اصفهان آلوده‌ترین کلانشهر کشور

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (اول بهمن) از بین هشت کلانشهر کشور، کیفیت هوای پنج کلانشهر آلوده ثبت شده که اصفهان آلوده‌ترین آن‌ها است.

اصفهان آلوده‌ترین کلانشهر کشور

به گزارش سایت خبری مدارا؛ بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (اول بهمن) اصفهان به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۶۸ در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

به نوشته ایسنا؛ پس از آن هوای کرج، اهواز و تهران با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۵۹، ۱۵۵ و ۱۵۲ برای همه آلوده است.

مردم در کلانشهر اراک آلودگی هوا برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۲۹ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه‌ کرده‌اند.

اهالی تبریز، شیراز و مشهد هوای مطلوبی را با شاخص ۸۳، ۷۷ و ۶۹ تنفس کرده‌اند. آلاینده شاخص در این دو کلانشهر نیز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

اخبار مرتبط:
۶۹ تن اقلام خوراکی فاسد در اصفهان کشف شد
۶۹ تن اقلام خوراکی فاسد در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف محموله ۶۹ تنی انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته خبر داد و گفت: ارزش این محموله فاسد ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

استقبال استان‌های مختلف از سمینار آموزشی تنیس اصفهان
استقبال استان‌های مختلف از سمینار آموزشی تنیس اصفهان

سمینار بزرگ آموزشی تنیس با حضور ۱۵۰ شرکت کننده در ۲ بخش تئوری و عملی برگزار شد و مورد استقبال تنیسورهای 16 استان کشور قرار گرفت.

بیانیه ۲۳۰  نفر از اساتید دانشگاه اصفهان در خصوص انتخابات و حماسه حضور ملت
بیانیه ۲۳۰ نفر از اساتید دانشگاه اصفهان در خصوص انتخابات و حماسه حضور ملت

بیش از ۲۳۰ نفر از اساتید دانشگاه اصفهان در بیانیه‌ای اعلام کردند: تنها راه حل علمي و منطقی معضلات و نيز حفظ امنيت و تماميت ارضي كشور و ارتقاء جايگاه ايران در نظم جديد جهانی استفاده از حق انتخاب و شناخت و انتخاب افراد كاردان و دلسوز است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است