پرداخت تسهیلات بانکی ۱۰۰ میلیون تومانی برای خریدفرش در اصفهان

معاون بازرگانی صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: به منظور حمایت از فرش دستباف، ارائه تسهیلات بانکی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید فرش پرداخت می‌شود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اسماعیل نادری در جمع تولید کنندگان و فروشندگان فرش دستبافت، اظهار داشت: امروزه در حوزه بازاریابی و تبلیغات حوزه فرش نیاز به کار و اقدام جدی است.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه در حوزه رسانه و شناساندن فرش ایرانی کم کاری کردیم، گفت: در زمینه فرش با مشکلات و چالش‌هایی مواجه هستیم که به همین منظور کارگروه استانی با حضور استاندار در زمان برگزاری نمایشگاه و به ویژه حوزه صادرات برگزار می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و. تجارت استان اصفهان فرش دستبافت را جزو اقلام تحریمی نام برد و گفت: بافت فرش را باید در ردیف مشاغل خانگی در روستاها گسترش داد تا از زمینه مهاجرت مردم از روستا به شهرها جلوگیری کند.

رئیس اتحادیه فرش دستباف روستایی استان اصفهان فرش، دستبافت را یک مسئله سیاسی خواند و گفت: فرش منشور چند وجهی است یک وجه آن اقتصاد، میراث فرهنگی، اشتغال و غیره است و بیش از اینکه تحریم‌ها نقش داشته باشد خود تحریمی اثر گذاشته است.

علی شهبازی با بیان اینکه امروزه در حوزه فروش و بازاریابی فرش با مشکل مواجهیم و حمایت رسانه‌ها را نیاز داریم، گفت: فرش دستبافت باید همچون طلا عیارسنجی و طبقه بندی شود.

وی با اعلام اینکه صدای تولیدکنندگان و فروشندگان فرش، دستبافت در تصمیم گیری های بخش دولتی ضعیف است، گفت: ۸۰ درصد فروش فرش، دستبافت از محل صادرات و ۲۰ درصد داخلی است که باید با بانک‌ها تعامل و در جهت خرید فرش، دست بافت به خریداران تسهیلات بانکی ارائه شود.