کد خبر : 225880
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - 03:39
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

دولت سیزدهم از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در محیط‌ زیست استفاده می‌کند

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: دولت سیزدهم در موضوع دانش‌بنیان‌ها در همه ابعاد به ویژه محیط زیست انسانی و محیط‌زیست طبیعی از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کند.

دولت سیزدهم از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در محیط‌ زیست استفاده می‌کند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی سلاجقه در آئین بهره برداری طرح‌های شرکت فولاد مبارکه اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تحریم‌ها در کشور ما به فرصت تبدیل شده هر چند از بُعد اقتصادی با مشکلاتی مواجه هستیم، افزود: یکی از دستاوردهای اصلی مباحث مربوط به شرکت‌های دانش بنیان، تکیه بر نیروهای جوان داخلی و افکار و اندیشه‌هایی بوده که دنیا را می‌تواند متحول کند که این موضوع را در مجموعه دانش بنیان‌های کشور شاهد بودیم.

به نوشته مهر؛ معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دولت سیزدهم در موضوع دانش بنیان‌ها در همه ابعاد به ویژه مسائل مربوط به محیط زیست انسانی و محیط زبست طبیعی از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کند، خاطر نشان کرد: این توصیه جدی ما به همه دستگاه‌های اجرایی کشور است که خوشبختانه معاونت علمی نیز در این زمینه بخوبی کار راهبری انجام می‌دهد.

سلاجقه افزود: از بعد شفافیت داده‌ها، مردم دوست دارند از وضعیت الاینده‌ها و عناصر آلاینده متعدد اطلاع یابند که در قالب ایستگاه‌های پایش تحت عنوان اتاق شیشه‌ای برای مردم اطلاع رسانی شود.

پروژه اسمز معکوس ثانویه RO2 با سرمایه گذاری ۷.۵ میلیون یورو (یکهزار و چهارصد میلیارد ریال) با هدف بازیابی پساب و کاهش آب ریجکت اسمز معکوس اولیه با حضور علی سلاجقه در شرکت فولاد مبارکه اصفهان بهره برداری شد. از مزایای این طرح کاهش مصرف آب و استفاده حداکثری از پساب‌های صنعتی به میزان سه هزار متر مکعب است.

همچنین احداث تصفیه خانه استحصال پساب‌های شهری به همراه سیستم اولترافیلتراسیون با هدف تبدیل پساب‌های خریداری شده شهرستانهای مبارکه و لنجان به آب صنعتی مورد نیاز خطوط با هزینه ۱۰ میلیون یورو (یکهزار میلیارد ریال) از دیگر پروژه‌های این مجموعه بود که سلاجقه آن را افتتاح کرد.

اخبار مرتبط:
احیای بافت‌های تاریخی در اولویت پروژه‌های کلانشهر اصفهان است
احیای بافت‌های تاریخی در اولویت پروژه‌های کلانشهر اصفهان است

شهردار اصفهان گفت: در حوزه گردشگری تمرکز بر احیای بافت‌های تاریخی است که از ۲ سال گذشته این اقدامات انجام و اولین محور تاریخی اصفهان احیا شد.

سرمایه گذاری شپنا در بورس به ۳۷۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافت
سرمایه گذاری شپنا در بورس به ۳۷۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافت

میزان سرمایه‌گذاری شرکت پالایش نفت اصفهان با نام بورسی شپنا، در بورس از ۲۲۰ به ۳۷۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

بزرگترین نهالستان دانش‌آموزی کشور در اصفهان افتتاح شد
بزرگترین نهالستان دانش‌آموزی کشور در اصفهان افتتاح شد

بزرگترین نهالستان دانش آموزی کشور در شهر ابریشم استان اصفهان افتتاح شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است