توصیه‌های نماینده سازمان سنجش به کنکوری‌ها/جریمه سنگین در انتظار داوطلبان متقلب

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان گفت:امروز صبح کنکور گروه تجربی برگزار شد که در مجموع آزمونی ایمن بود اما چند مورد محدود کشف تقلب داشتیم که وسایل آن‌ها گرفته و تحویل مقامات قضایی شد که حکم آن‌ها یک تا ده سال محرومیت از آزمون خواهد بود.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رضاعلی نوروزی، نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان با اشاره به برگزاری کنکور سراسری رشته تجربی در صبح امروز اظهار داشت: امروز صبح کنکور گروه تجربی برگزار شد که در مجموع آزمونی ایمن بود اما چند مورد محدود کشف تقلب داشتیم که وسایل آن‌ها گرفته و تحویل مقامات قضایی شد که حکم آن‌ها یک تا ده سال محرومیت از آزمون خواهد بود.

به نوشته فارس؛ وی افزود: اولین توصیه‌مان به والدین و دانش‌آموزان برای سایر آزمون‌ها این است که به اقداماتی دست نزنند که برای آینده خود چالش درست کنند.

نوروزی با بیان اینکه برخی از داوطلبان خوراکی به‌همراه خود آورده بودند که به‌دلیل مسائل امنیتی از ورود خوراکی‌ها جلوگیری کردیم، خاطرنشان کرد: حین برگزاری آزمون از دانشجویان پذیرایی می‌شود و لزومی برای آوردن تنقلات وجود ندارد.

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان بیان داشت: نکته قابل توجه این است که دانشجویان کارت ورود به جلسه با کیفیت و شناسایی را همراه داشنه باشند، امروز شاهد بودیم برخی از کارت‌ها کیفیت نداشت.

وی در پایان اعلام کرد: در تمام حوزه‌های استان با کمک مجموعه استانداری و فرمانداران این ساز و کار پیش‌بینی شده که اولیای دانش‌آموزان در فضایی مناسب مستقر شوند.