حمله فتح الله زاده به آجرلو: می‌گویند ما ۴۰۰ هکتار زمین گرفته‌ایم؛ کجاست این زمین؟ / شما ۷۰۰ میلیارد هزینه کرده‌اید و پول هیچ کسی را هم نداده‌اید / نه مربی نه بازیکن و نه هتل پول نگرفته‌اند / ما ته چاه هستیم؛ چگونه می‌گویید باشگاه را به اوج رساندیم؟

آجورلو در مصاحبه اخیرش بیان کرده بود ۴۰۰ هزار هکتار زمین به نام باشگاه استقلال زده؛ فتح الله زاده این صحبت‌ها را خلاف واقعیت می‌داند: «آقای قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید در اینجا ۲۴۰ میلیارد تخلف شده است. بعد می‌گویند ما ۴۰۰ هکتار زمین گرفته‌ایم. کجاست این زمین؟ من پیگیری کردم هیئت مدیره منکر آن زمین شد. آن فرد قطری هم منکر آن ادعا‌ها شده است.»

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی فتح الله زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال تهران شب گذشته میهمان برنامه فوتبال برتر بود و درباره مسائل مختلف پیرامون این باشگاه صحبت کرد.

فتح الله زاده که در ابتدای برنامه سعی داشت درمورد مشکلات مالی صحبت کند به یکباره نتوانست جلوی عصبانیتش را بگیرد و علیه مصطفی آجورلو اظهارات تندی را مطرح کرد.

در این گزارش صحبت‌های تند فتح الله زاده که قطعا بدون واکنش مدیرعامل سابق باشگاه باقی نخواهد ماند را مرور می‌کنیم:

زمین کجاست؟

به نوشته ایلنا: آجورلو در مصاحبه اخیرش بیان کرده بود ۴۰۰ هزار هکتار زمین به نام باشگاه استقلال زده؛ فتح الله زاده این صحبت‌ها را خلاف واقعیت می‌داند: «آقای قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید در اینجا ۲۴۰ میلیارد تخلف شده است. بعد می‌گویند ما ۴۰۰ هکتار زمین گرفته‌ایم. کجاست این زمین؟ من پیگیری کردم هیئت مدیره منکر آن زمین شد. آن فرد قطری هم منکر آن ادعا‌ها شده است.»

ته چاه هستیم؛ بمب بدهی ترکاندید

مدیرعامل فعلی آبی پوشان سعی کرد مشکلات مالی را تشریح کند که در این میان پای آجورلو هم دوباره به بحث باز شد: «وزیر این همه کمک کرده و شما ۷۰۰ میلیارد هزینه کرده‌اید و پول هیچ کسی را هم نداده‌اید. نه مربی نه بازیکن و نه هتل پول نگرفته‌اند. ما ته چاه هستیم و چگونه می‌گویید ما باشگاه را به اوج رساندیم؟ می‌گویند هزار میلیارد آورده‌ایم. بله شما هزار میلیارد بدهی ایجاد کرده‌اید. بمب ترکاندن هنر می‌خواهد. بمب ترکاندن با آمدن فرهاد مجیدی، مهدی رحمتی، خسرو حیدری، جواد نکونام، مهدی هاشمی‌نسب و… رقم می‌خورد. بله بمب در باشگاه ترکانده‌اید که این همه بدهی ایجاد کرده‌اید.»

تیم مددی قهرمان شد نه شما!

فتح الله زاده معتقد است تیمی که احمد مددی پیش از حضور آجورلو گرد هم آورده بود قهرمانی را به دست آورد تا نقش مدیرعامل سابق را در کسب این عنوان کمرنگ کند: «می‌گویند تیم را بعد از ۹ سال قهرمان کرده‌اند. آن تیم را آقای مددی بسته که قهرمان شده است. من صد عدد چک از همین آقایان را پرداخت کرده‌ام. شما وقتی ۷۰۰ میلیارد خرج می‌کنید و ۶۰۰ میلیارد تعهد هم ایجاد کرده‌اید یعنی ۱۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌اید. کل مدیران تاریخ استقلال روی هم چنین رقمی هزینه نکرده‌اند.»

 

فتح الله زاده از هزینه‌های باشگاه گلایه داشته و درباره دستمزد‌ها و عدم پرداخت هزینه اقامت سرمربی پرتغالی در هتل هم صحبت کرد: «هتل به من گفت که پول هتل ساپینتو دو میلیارد شده و ایشان را راه نمی‌دهیم. ما ماساژور در تهران نداریم که از شهرستان بیاوریم و ماهی ۱۳۰ میلیون هزینه اتاق ماهانه آن‌ها باشد؟ فارغ از هزینه خشک‌شویی و سایر هزینه آن‌ها. یا فردی آمده و می‌گوید من ۲۵ میلیون به عنوان راننده فلانی حقوق می‌گیرم!»

نگذاشتم ساپینتو برود

فتح الله زاده در ادعایی بزرگ اعلام کرد که ریکاردو ساپینتو قرار بوده تیم را ترک کند و عدم دریافت مطالباتش او را مصمم به عملی کردن این تصمیم کرده بود: «شب قبل از سوپر جام، ساعت ۱۲ شب دوستی به من زنگ زد و گفت سرمربی گفته پولم را نگرفته‌ام و نمی‌آیم. صبح از دوستان پول قرض گرفتم و در فرودگاه به او پول دادم. یک دوستی که با من از صبح تا شب بود، وقتی برگشتیم تهران، تازه به من گفت که دستیار ساپینتو نمی‌تواند از کشور خارج شود و با کمک سردار ذوالقدر آن وقت شب مسئله را حل کردم. می‌گفتند ۵۰۰ میلیارد از تبلیغات محیطی می‌آوریم، ولی ۱۰۰ میلیارد در آمده و از آن طرف ۹۰ میلیارد به سازمان لیگ بدهکاریم. من اگر تا عید ۲۳۰ میلیارد پول ندهم، مشکلات دیگری هم خواهیم داشت.»