کد خبر : 223515
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - 21:04
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

استاندار پیشین سیستان و بلوچستان: ادبیات محمدجواد لاریجانی مختص گروه‌های تجزیه‌طلب است/ اصرار برای حرف زدن در هر شرایطی خوب نیست

استاندار سابق استان سیستان و بلوچستان می‌گوید کار‌هایی که محمدجواد لاریجانی انجام می‌دهد مختص گروه‌هایی است که تجزیه‌طلبی و ضدیت با استقلال ایران را برای خود هدفی مهم می‌دانند.

استاندار پیشین سیستان و بلوچستان: ادبیات محمدجواد لاریجانی مختص گروه‌های تجزیه‌طلب است/ اصرار برای حرف زدن در هر شرایطی خوب نیست

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی اوسط هاشمی سیاست‌مدار اصلاح‌طلب و استاندار سابق استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اظهارات محمدجواد لاریجانی علیه مولوی عبدالحمید و تشبیه مسجد مکی به مسجد ضرار اظهار داشت: کشور وضعیت بحرانی دارد و به همین دلیل در هنگام اظهارنظر باید حساسیت‌های جامعه را لحاظ کنیم. جامعه ما جامعه‌ای کثیرالقوم است و به همین میزان لازم است، به هنگام نظر دادن مراقب باشیم موجب رنجش قومیت‌ها را فراهم نکنیم.

به نوشته رویداد۲۴: استاندار سابق استان سیستان‌وبلوچستان ادامه داد: اینکه مولوی عبدالحمید که برای اهل سنت چهره‌ای مهم و ارزشمند است، با اتهام‌های آن‌چنانی روبرو کنیم، ریشه در زیاده‌گویی و اصرار برای حرف زدن در هر شرایطی دارد. آن‌هم در شرایطی که تنش‌ها و خسارت‌ها هزینه‌های زیادی به نظام وارد کرده است. بدون تردید دشمنان و بدخواهان روی حرف‌های محمدجواد لاریجانی مانور خواهند داد تا گسست و شکاف بیشتری در بین اقوام ایرانی به وجود بیاورد. خب! اینجا سوالی با این موضوع طرح می‌شود که چرا یکی از چهره‌های باسابقه در کلامش جامعیت و پختگی دیده نمی‌شود. ایشان باید بداند کار‌هایی که انجام می‌دهد مختص گروه‌هایی است که تجزیه‌طلبی و ضدیت با استقلال ایران را برای خود هدفی مهم می‌دانند.

او همچنین با بیان اینکه «ملت‌سازی کار سختی است» ادامه داد: ایران از قومیت‌های کثیری تشکیل شده است که هم‌صدایی و هم‌نشینی آن‌ها کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی است. یعنی اگر رفتارمان توام با ظرفیت و آینده‌نگری نباشد، نه تنها اتحاد و انسجام را در داخل به دست نخواهیم آورد، بلکه در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی هم نمی‌توانیم حرف چندانی برای گفتن داشته باشیم. با این وجود عده‌ای در داخل، همیشه و در هر شرایطی تهاجم را انتخاب می‌کنند و علیه هم انگ و اتهام می‌زنیم تا با ادبیات خشن همدیگر را محکوم می‌کنیم. یعنی به‌جای مصالح نظام و مردم، مصالح فردی و جناحی در اولویت قرار می‌گیرد که این نوع رویکرد حتما هزینه‌ساز و خسارت‌زا خواهد بود.

هاشمی می‌گوید: باید این را در نظر گرفت، اینکه فردی مسئولیت‌های مهمی در نظام داشته است، نمی‌تواند به عنوان فردی که لیاقت دارد، شناخته شود. در واقع آنچه مهم است، چیزی جز این نیست که مردم سره را از ناسره به خوبی تشخیص می‌دهند و حساب خرابکاران را کف دستشان خواهد گذاشت. راجع به محمدجواد لاریجانی فقط می‌توانم بگویم، این قبیل کار‌ها و حرف زدن‌ها موجب تضعیف آرامش مردم و البته وجهه خودِ کسی را فراهم خواهد کرد که افراط کرده است.

اخبار مرتبط:
مسعود پزشکیان: تا دلتان بخواهید دکتر داریم؛ اما کاری بلد نیستند / دلالان و رشوه بگیران کار اقتصادی می‌کنند
مسعود پزشکیان: تا دلتان بخواهید دکتر داریم؛ اما کاری بلد نیستند / دلالان و رشوه بگیران کار اقتصادی می‌کنند

نامزد انتخابات مجلس دوازدهم گفت: نباید تولیدکننده‌ها را به عنوان سرمایه‌دار و یا چپاولگر، معرفی و آن‌ها را با بخشنامه‌ها سردرگم کنیم. سرمایه‌گذاران باید از احترام و امنیت کافی برخوردار باشند و این در حالی است که دلالان و رشوه بگیران در حال انجام کار اقتصادی هستند و ما فشار مالیاتی را بر روی تولیدکنندگان اعمال می‌کنیم.

حجت‌الاسلام نوراللهیان: امام زمان برای جلوگیری از گرمایش زمین و محیط زیست برنامه دارد
حجت‌الاسلام نوراللهیان: امام زمان برای جلوگیری از گرمایش زمین و محیط زیست برنامه دارد

رئیس پیشین سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج از کشور گفت: امکان ندارد امام زمان برای رفع فقر در میان ملتهای محروم جهان، از جمله آفریقای مظلوم، بی برنامه باشد. برای مهاجرت و ایجاد جهانی عاری از سلاحهای اتمی، جلوگیری ازاختلاس، و فساد، ربا، ریا بیماری های عمومی و فراگیر، ریشه کنی بی سوادی، رشد دانش و علم و افتخارات بشری برنامه داشته باشد.

سردار سلامی: ایران، کشور نایب امام زمان است
سردار سلامی: ایران، کشور نایب امام زمان است

فرمانده کل سپاه گفت: این انقلاب زمینه ساز عصر ظهور و جریانی حقیقی در عالم است که در برابر صف آرایی های دشمنان در همه ابعاد ایستاده و امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب به قله نزدیک است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است