کد خبر : 223269
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - 23:20
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

وزیر آموزش و پرورش: توطئه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در حوادث اخیر خنثی شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: توطئه‌های دشمن همچون چهار دهه گذشته ادامه دارد و سعی کردند مدارس و دانشگاه‌های ما را در حوادث اخیر به تعطیلی بکشانند، اما با هوشیاری مردم و کادر آموزش و پرورش این توطئه خنثی شد.

وزیر آموزش و پرورش: توطئه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در حوادث اخیر خنثی شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛  آیین افتتاح طرح دیده‌بان به همت دبیرخانه ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش امروز ۱۷ دی‌ماه با استفاده از بستر برنامه شاد برگزار شد.

به نوشته حوزه، یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در این مراسم اظهار داشت: مقام معظم رهبری بارها پیرامون موضوع جهاد تبیین تاکید داشته و آن را به عنوان یک فریضه قطعی و وجودی مطرح کرده‌اند.

وی افزود: آموزش وپرورش به دو دلیل بستر مهمی برای جهاد تبیین است، اول این که نقش آموزش و پرورش در تبیین دستاوردهای نظام نقش بسیار پررنگی است و دوم اینکه این پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها را باید به نسل آینده‌ساز منتقل کنیم تا نسل دانش‌آموز در معرض این پیشرفت‌ها قرار گیرند، تا مبادا تحت تأثیر جریان رسانه‌ای نظام سلطه قرار گرفته و دچار یأس و ناامیدی از ادامه کار شوند.

رئیس ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش ادامه داد: براساس تحقیقات صورت گرفته دشمن به دنبال آن است که در نگاه مردم جامعه و نسل آینده‌ساز مملکت، پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های مختلف را تصنعی نشان دهد، در حالی‌ که خود آنها پیشرفت‌های مختلف ایران اسلامی را در عرصه‌های بین‌المللی دیده و حتی تلاش کردند مدارس را تعطیل کنند.

وی گفت: کرونا اگر چه لطمه زیادی به بحث تعلیم و تربیت ما زد، اما از سوی دیگر دانشمندان ما از ۶ روش به واکسن دست پیدا کردند و ما امروز وضعیت خیلی خوبی نسبت به کشورهای دیگر جهان داریم. در این مقوله هم در قله‌های جهانی قرار داریم. ما باید دانش‌آموزان را آشنا کنیم با مفاخری که داشته‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در ابتدای انقلاب سرانه آموزش و پرورش برای هر دانش‌آموز ۱.۵ متر بود و امروز با توجه به افزایش جمعیت به ویژه در دهه اخیر و مشکلاتی که وجود دارد سرانه فضای آموزشی به ۵.۲ متر رسیده است.

وی گفت: توطئه‌های دشمن همچون چهار دهه گذشته ادامه دارد و همان طور که در یکی دو ماه اخیر شاهد بودیم، سعی کردند مدارس و دانشگاه‌های ما را به تعطیلی بکشانند، اما با هوشیاری مردم بصیر، کادر آموزش و پرورش و تببین رسانه‌ای این توطئه هم خنثی شد.

نوری خاطرنشان کرد: طرح دیده‌بان که به همت ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش شکل گرفته است، به عنوان یک طرح شبکه‌ای با مشارکت مدیران مدارس به منظور آشنایی و انتقال برنامه‌های جهاد تببین و مبانی و مصادیق آن به سایر محورها شکل گرفته است و امیدواریم به‌زودی به آثار ارزشمند آن برسیم.

اخبار مرتبط:
شهادت ۳ مامور پلیس در جریان درگیری با یک شرور مسلح در نارمک
شهادت ۳ مامور پلیس در جریان درگیری با یک شرور مسلح در نارمک

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت از شهادت سه تن از ماموران پلیس در جریان درگیری مسلحانه با یک شرور در محدوده نارمک خبرداد.

روایت مَردم منطقه جنگلی دیزمار و روستای اوزی و پیر داوود از سانحه
روایت مَردم منطقه جنگلی دیزمار و روستای اوزی و پیر داوود از سانحه

ایرنا نوشت: براساس گزارش‌هایی که اهالی روستا‌های اطراف محل بروز حادثه داده اند، هلیکوپتر حامل رییس جمهور و همراهانش در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شده است. ️اهالی این منطقه که در شمال ورزقان در استان آذربایجان شرقی قرار دارد گفته‌اند که ساعتی پیش صدا‌هایی در این منطقه شنیده شده است.

دید افقی در محل سانحه بالگرد رئیسی کمتر از ۵ متر است
دید افقی در محل سانحه بالگرد رئیسی کمتر از ۵ متر است

فارس نوشت: گروه‌های امدادی و جست‌وجوگر درحال تلاش برای یافتن هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهور هستند.جستجو تیم‌های امدادی در حوالی معدن مس سنگون ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است