کد خبر : 223226
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - 19:16
دسته‌بندی : اجتماعی، اصفهان
چاپ

شهردار اصفهان: مازوت سوزی در اصفهان را متوقف کنید

شهردار اصفهان با بیان اینکه مهمترین علت آلایندگی در این روزها مصرف مازوت است، گفت: مردم به شکل‌های مختلف از متولیان درخواست کرده‌اند که حداقل در شرایط اضطرار مصرف مازوت متوقف شود، متولیان نیز باید شرایط مردم اصفهان را درک کنند.

شهردار اصفهان: مازوت سوزی در اصفهان را متوقف کنید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی قاسم‌زاده روز ۱۷ دی ماه در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» ضمن گرامیداشت میلاد حضرت زهرا(س) با بیان اینکه فضای شهری مهیای این عید بزرگ می‌شود، اظهار کرد: جشن‌های بسیاری برای برپایی در شهر تدارک دیده شده است و امیدواریم مردم به‌ویژه بانوان روزهای خوب و خوشی را در این ایام سپری کنند.

اصفهان روزهای سختی را از سر می‌گذارند

به نوشته روابط عمومی، شهردار اصفهان با بیان اینکه این روزها اصفهان شرایط سختی را از حیث زیست‌محیطی تجربه می‌کند، تصریح کرد: علیرغم بارش باران در پایان هفته گذشته انتظار می‌رفت شرایط آب‌وهوا بهتر شود اما چنین نشد و این می‌تواند دلیلی بر این باشد که صرفاً منابع متحرک یعنی خودروها منبع آلایندگی شهر نیستند و باید به‌دنبال علل اصلی بگردیم.

وی با تأکید بر اینکه مهمترین علت آلایندگی در این روزها مصرف مازوت است، خاطرنشان کرد: مردم به شکل‌های مختلف از متولیان درخواست کردند که حداقل در شرایط اضطرار مصرف مازوت متوقف شود، متولیان نیز باید شرایط مردم اصفهان را درک کنند.

قاسم‌زاده با بیان اینکه مدیریت شهری در جایگاهی نیست که بتواند تصمیم بگیرد، تأکید کرد: ما به عنوان یک مطالبه‌گر و از زبان مردم مطالبه آنها را مطرح می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اعلام شده است اگر در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنیم، امکان توقف استفاده از سوخت مازوت فراهم می‌شود، گفت: از مردم نیز درخواست می‌شود در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند و جلوی بهانه استفاده از مازوت را بگیرند، زیرا عمده مصرف مازوت در نیروگاه برای تولید برق است و اگر مدیریت مصرف را انجام دهیم، شاید بتوان مصرف سوخت نیروگاه را از مازوت به گاز تغییر داد و مشکل برطرف شود.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌شود سفرهای شهری خود را به حداقل برسانند، زیرا تنفس در این هوا عوارضی برای آنها خواهد داشت.

اعمال نظارت بیشتر بر موتورسواران از طریق دوربین

شهردار اصفهان با بیان اینکه در پارک‌های عمومی سطح شهر و ناژوان موتورسواران حقوق مردم را رعایت نمی‌کنند، گفت: دو هفته گذشته به همراه پلیس راهور اصفهان جلسه‌ای در تهران با حضور سردار سیدکمال هادیان‌فر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا داشتیم و مقرر شد اعمال نظارت بیشتر بر موتورسواران از طریق دوربین و شناسنامه‌دار کردن موتورسواران انجام شود.

وی با بیان اینکه باید انتظامات شهرداری و پلیس راهور بر نقاط پرآسیب متمرکز شوند، افزود: طراحی ناژوان و جاده سلامت بر مبنای ایجاد مکانی برای پیاده‌روی و ورزش است، از این‌رو مدیریت ناژوان باید به صورت ویژه از ورود موتورسیکلت به این فضا جلوگیری کند.

قاسم‌زاده تغییر تکنولوژی خودروهای رفت‌وروب در شهر را از دیگر برنامه‌های شهرداری اصفهان دانست و گفت: تعداد کمی از خودروهای رفت‌وروب را با تکنولوژی جدید به صورت آزمایشی به شهر وارد کردیم که طراحی آنها از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شده است. اگر آزمایش‌ها جواب دهد، ماشین‌آلات قدیمی جمع‌آوری می‌شود.

وی با اشاره به مدیریت حمل‌ونقل برون‌شهری افزود: تغییر رویه‌ها در این حوزه واکنش مردم شهرهای اطراف را به همراه دارد، اما باید ایستگاه و پایانه‌های ترکیبی را در اطراف شهر فعال کنیم که در این راستا یک پایانه در خیابان جی ایجاد شده است، همچنین برای ایجاد پایانه‌های دیگر در اطراف شهر بررسی نقاط در دست انجام است.

اخبار مرتبط:
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون به بیش از ۲۴ هزار و ۱۰۰ متقاضی در شهرهای جدید استان (بهارستان، فولادشهر و مجلسی) اختصاص یافته است.

تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت
تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از فوت سه نفر و مصدومیت یک نفر دیگر در تصادف پیکان و کامیون در فولادشهر خبر داد.

۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است
۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: این سازمان ۲۳۰۰ خانواده دارای فرزند چند قلو را تحت پوشش دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است