کد خبر : 222910
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - 10:33
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

روزنامه اطلاعات: آلودگی هوا ویترین ناکارآمدی سیستم اجرایی و نوعی از توسعه کاریکاتوری است

روزنامه اطلاعات نوشت: آلودگی هوا به واقع ویترین ناکارآمدی سیستم اجرایی و نوعی از توسعه کاریکاتوری است که هر روز باید شاهد بحران های جدیدی برای اثبات توانمندی آن بود.

روزنامه اطلاعات: آلودگی هوا ویترین ناکارآمدی سیستم اجرایی و نوعی از توسعه کاریکاتوری است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روزنامه اطلاعات از عملکرد حاکمیت در حل بحران آلودگی هوا انتقاد کرد و نوشت: آلودگی هوا به واقع ویترین ناکارآمدی سیستم اجرایی و نوعی از توسعه کاریکاتوری است.

آلودگی هوا میراثی است شوم که یک دهه اخیر فرصت برای برنامه ریزی و حل آن از دست رفت. این میراث شوم را در شرایطی تحمل می کنیم که شوربختانه هیچ نسبتی با توسعه صنعتی و بهره مندی از رفاه آن را هم در اختیار نداریم. آلودگی هوا به واقع ویترین ناکارآمدی سیستم اجرایی و نوعی از توسعه کاریکاتوری است که هر روز باید شاهد بحران های جدیدی برای اثبات توانمندی آن بود؛ وگرنه کیست که نداند مسئولیت مدیریت و حل بحران کنونی آلودگی هوا فقط بر دوش سازمان حفاظت محیط زیست نیست و راه‌حل اصلی در اراده نظام اجرایی برای حل مشکلات کشور و از جمله مهمترین آنها یعنی آلودگی هواست.

این روزنامه در ادامه نوشته است: این بحران حاصل عملکرد نوعی از حکمرانی است که نگاه مسئولانه ای نسبت به محیط زیست نداشته است. اگر پیش ازاین از آلودگی هوا سخنی گفته می شدودرپی آن نسبت به بروز فاجعه انسانی هشدار داده می شد؛ امروز در همان فاجعه ایستاده ایم و شهروندان بی دفاع فقط می توانند بپرسند که بی توجهی نهادهای قانونگذار، اجرایی و قضائی به وضع هوایی که آن را تنفس می کنند از اگر نقض آشکار حقوق شهروندان نیست، پس چیست؟

اخبار مرتبط:
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم

حسن روحانی، رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: جمهوری اسلامی ایران یک منطقه امن می‌خواهد، با ظلم و تجاوز مخالف و حامی مظلومین در طول تاریخ است. امروز هم امیدواریم انشاءالله با خیر و برکتی که ماه مبارک رمضان برای مردم ما به ارمغان آورد، بتوانیم به راحتی از همه توطئه‌ها عبور کنیم و مردم ما شاهد حل معضلات کشور باشند.

حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است
حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است

مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشت: باید نجات فریب‌خوردگان از چنگال پدیده پلشت کشف حجاب را تکلیف شرعی و انسان‌دوستانه خود تلقی کنند و خدای نخواسته تحت تاثیر خناسان تصور نکنند که اجازه ادامه گرفتاری آنان در چنبره پلید کشف حجاب دلسوزی و به اصطلاح مدارا با آنان است! بدیهی است که اگر خدای نخواسته فرزند دلبندتان به مواد مخدر معتاد شود، تهیه مواد برای ادامه اعتیاد او را خیانت به فرزندتان می‌دانید و نه اقدامی دلسوزانه!

علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند
علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در چند سال گذشته چندین فرمانده نیروی قدس و دانشمند هسته‌ای را ترور کرده و باید انتقام سختی از این رژیم گرفته می‌شد، گفت: رژیم صهیونیستی باید بداند که ایران می‌تواند با توان بسیار بالایی سرزمین‌های اشغالی را شخم بزند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است