کد خبر : 222695
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - 21:21
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

اصفهان یکی از قطب های موثر در حوزه ساخت هواپیما

محمد محمدی بخش در سفر به اصفهان، فرودگاه این شهر را یک فرودگاه استراتژیک و قلب کشور عنوان کرد و افزود: این شهر یکی از قطب های موثر در حوزه های مختلف تکنولوژی بویژه حوزه ساخت هواپیماست که امیدواریم با دستور اخیر رییس جمهور به زودی شاهد پرواز هواپیماهای مسافری ساخت میهن اسلامی مان باشیم.

اصفهان یکی از قطب های موثر در حوزه ساخت هواپیما

به گزارش سایت خبری مدارا؛ «محمد محمدی بخش» در سفر به اصفهان، فرودگاه این شهر را یک فرودگاه استراتژیک و قلب کشور عنوان کرد و افزود: این شهر یکی از قطب های موثر در حوزه های مختلف تکنولوژی بویژه حوزه ساخت هواپیماست که امیدواریم با دستور اخیر رییس جمهور به زودی شاهد پرواز هواپیماهای مسافری ساخت میهن اسلامی مان باشیم.

به نوشته ایسنا؛ محمدی بخش حوزه پدافند غیر عامل را یکی از ویژگی های بارز استان اصفهان پس از حوزه مسافری عنوان کرد و ادامه داد: قرار گرفتن این استان در مرکز کشور موجب شده در بخش امداد هوایی به ویژه در شرایط بحران در استان های همجوار، از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد به طوری که خدمت رسانی تحسین برانگیز فرودگاه شهید بهشتی در حادثه ناگوار زلزله بم از یادها نخواهد رفت و به همین دلیل نمی توان فرودگاه اصفهان را تنها یک فرودگاه مسافری در نظر گرفت و باید به عنوان یک فرودگاه استراتژیک و قلب کشور به آن توجه کنیم.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: ظرفیت های فرودگاه اصفهان در حوزه های سخت افزاری، تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی، سطوح پروازی و ترمینالی در حد مطلوب است.

وی زنجیره اقدامات انجام شده در ترمینال بار هوایی فرودگاه اصفهان را بسیار هوشمندانه، علمی و دقیق خواند و افزود: تامین هواپیمای باری به عنوان تکمیل کننده این زنجیره از وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است که در همین راستا اقدامات موثری در حال انجام است.

محمدی بخش در خصوص تاسیس شرکت هواپیمایی با پایگاه اصلی شهر اصفهان بیان کرد: در حال حاضر چند شرکت خصوصی درخواست راه اندازی ایرلاین در این شهر را به صورت جدی به سازمان ارائه کرده اند که ما مهمترین شرط ایجاد این ایرلاین ها را استقرار در شهر اصفهان اعلام کرده ایم.

معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ارتقاء بخش گردشگری در حوزه هوایی را به عنوان یک هدف مهم برای توسعه و امنیت کشور بیان نمود و خواستار همکاری همه جانبه کلیه دستگاههای اجرایی در جهت رفع موانع و مشکلات موجود و ارائه راهکارهای مناسب جهت دستیابی به این مهم شد.

ابوذر ضیایی مدیرکل فرودگاههای استان در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت آمار پروازهای فرودگاه، خواستار مساعدت و همکاری همه جانبه سازمان هواپیمایی کشوری برای راه اندازی یک شرکت هواپیمایی با پایگاه اصلی فرودگاه اصفهان، استفاده از ظرفیت شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی به منظور رونق پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی و همچنین افزایش پرواز در مسیرهای داخلی به ویژه تهران، شیراز و شهرهای شمالی کشور شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان، معاون وزیر و رییس سازمان هواپیمایی کشوری که به همراه رحمت اله فیروزی پور نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی و حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در سفر به اصفهان، پس از بازدید بخشهای مختلف فرودگاه شهید بهشتی، در جلسه ای که به منظور بررسی مسائل و موضوعات مربوط به فرودگاه اصفهان، در محل استانداری و با حضور معاونین استاندار، جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و مدیران بخش خصوصی در بحث گردشگری برگزار شد، حضور یافت.

اخبار مرتبط:
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت
پروژه‌های مسکن ملی به ۲۴۱۰۰ نفر در شهرهای جدید اصفهان اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون به بیش از ۲۴ هزار و ۱۰۰ متقاضی در شهرهای جدید استان (بهارستان، فولادشهر و مجلسی) اختصاص یافته است.

تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت
تصادف کامیون و پیکان در فولادشهر ۳فوتی و یک مصدوم داشت

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از فوت سه نفر و مصدومیت یک نفر دیگر در تصادف پیکان و کامیون در فولادشهر خبر داد.

۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است
۲۳۰۰ خانواده دارای چندقلو تحت پوشش بهزیستی اصفهان است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: این سازمان ۲۳۰۰ خانواده دارای فرزند چند قلو را تحت پوشش دارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است