کد خبر : 222686
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - 20:40
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

توسعه خط یک مترو از میدان استقلال تا مقابل دانشگاه صنعتی اصفهان

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: توسعه خط یک مترو اصفهان تا مقابل درب ورودی دانشگاه صنعتی اصفهان به طول ۵.۵ کیلومتر با پنج ایستگاه ادامه می‌یابد و در ادامه به خط شاهین‌شهر با طول حدودی ۱۴.۵ کیلومتر متصل می‌شود.

توسعه خط یک مترو از میدان استقلال تا مقابل دانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدمحسن واعظی‌فر با اعلام این خبر، اظهار کرد: به‌تازگی و پس از دستور استاندار اصفهان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان مقرر شد طرح توسعه خط یک مترو که از محله عاشق‌آباد در خیابان امام خمینی(ره) آغاز و به میدان استقلال ختم می‌شود تا مقابل در ورودی دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه یابد.

به نوشته ایسنا؛ وی افزود: این مسیر به طول ۵.۵ کیلومتر با ۵ ایستگاه به عنوان توسعه خط یک مترو در نظر گرفته شده و در ادامه به خط شاهین‌شهر با طول حدودی ۱۴.۵ کیلومتر متصل می‌شود.

واعظی‌فر با بیان اینکه شهرداری شاهین‌شهر از طرف مقابل جهت احداث مترو اقدام کرده است، اظهار کرد: سازمان قطار شهری اصفهان نیز به دستور شورای سازمان که متشکل از استاندار، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار است، توسعه خط یک مترو را در دستور کار قرار داده است و طبق برآورد انجام شده اقدام به برگزاری مناقصه شده است.

به گفته وی، در حال حاضر نحوه پرداخت منابع مالی نزد معاونت مالی و اقتصادی شهرداری است و تلاش می‌شود تا پایان سال قرارداد اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه با اشاره به روند مطلوب انجام عملیات حفاری خط دو مترو در این کلان‌شهر ادامه داد: تا دوازدهم بهمن‌ماه سال‌جاری دستگاه تی. بی. ام که از ایستگاه خیابان کاشانی آغاز به کار کرده است وارد ایستگاه خلجا می‌شود، لذا به دنبال آماده‌سازی شرایط هستیم که به‌خوبی دستگاه حفار وارد این ایستگاه شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه تی. بی. ام پس از ورود به ایستگاه خلجا طی چند هفته اورهال می‌شود و سپس به‌طرف ایستگاه امام حسین (ع) حرکت خواهد کرد که امیدواریم این اقدامات طبق برنامه‌ریزی پیش رود.

اخبار مرتبط:
دوچرخه‌های شهرداری اصفهان در ناژوان دپو و دچار آسیب شده است
دوچرخه‌های شهرداری اصفهان در ناژوان دپو و دچار آسیب شده است

عضو شورای شهر اصفهان گفت: بیش از ۱۰۰۰ دستگاه دوچرخه در ایستگاه‌های دوچرخه سطح شهر بود، اکنون نه ایستگاه هست نه دوچرخه و قدمی در این زمینه برداشته نشده است.

۵۰ میلیارد فرار مالیاتی یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد
۵۰ میلیارد فرار مالیاتی یک شرکت تجاری در اصفهان کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کشف فرار مالیاتی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در یک شرکت تجاری خبر داد.

شهادت بهترین سرانجام برای حجت‌الاسلام رییسی بود
شهادت بهترین سرانجام برای حجت‌الاسلام رییسی بود

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه اصفهان گفت: شهادت بهترین سرانجام برای حجت‌الاسلام رییسی به عنوان مجاهدی خستگی ناپذیر بود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است