کد خبر : 222349
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - 11:25
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: فدراسیون فوتبال نزدیک به ۱۸۶ میلیارد تومان را برای ۳۲ روز به «کیروش» داده است/ چرا یک بازیکن رده چندم هلندی باید بگوید ایرانی ها ۱۰۰ سال عقب هستند؟

نماینده مردم اهواز در مجلس در جریان سوال از وزیر ورزش و جوانان، گفت: متاسفانه اقداماتی در مدت اخیر صورت گرفته جای تعجب دارد. فوتبالی که می توانست عزت و افتخار مردم شود اما با سوءمدیریت نتوانسته انتظارات را برآورده کند. نزدیک به ۱۸۶ میلیارد تومان برای ۳۲ روز به شخصی داده می شود که روزی ۵.۸ میلیارد تومان هزینه برای کشور ایجاد کرده است. این عملکرد فدراسیون فوتبال است که به گفته رئیس فدراسیون فوتبال پرونده ویلموتس در جیبش است.

نماینده مجلس: فدراسیون فوتبال نزدیک به ۱۸۶ میلیارد تومان را برای ۳۲ روز به «کیروش» داده است/ چرا یک بازیکن رده چندم هلندی باید بگوید ایرانی ها ۱۰۰ سال عقب هستند؟

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مجتبی یوسفی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال از وزیر ورزش و جوانان، گفت: شما اولین وزیری بودید که از جنس ورزش بودید اما گفتید که در مدیریت فدراسیون‌ها و فدراسیون فوتبال وظیفه ای ندارید اما باید بگویم که در مورخ ۱۶ آذرماه ۱۳۹۹ در مجلس یازدهم قانون شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد که یکی از مواد آن مسئولیت حمایت، نظارت بر همه فدراسیون ها و کمیته ملی المپیک و امثالهم برعهده وزیر ورزش است.

نماینده مردم اهواز در مجلس، ادامه داد: متاسفانه اقداماتی در مدت اخیر صورت گرفته جای تعجب دارد. فوتبالی که می توانست عزت و افتخار مردم شود اما با سوءمدیریت نتوانسته انتظارات را برآورده کند. نزدیک به ۱۸۶ میلیارد تومان برای ۳۲ روز به شخصی داده می شود که روزی ۵.۸ میلیارد تومان هزینه برای کشور ایجاد کرده است. این عملکرد فدراسیون فوتبال است که به گفته رئیس فدراسیون فوتبال پرونده ویلموتس در جیبش است.

وی افزود: رئیس فدراسیون فوتبال به جای آنکه عذرخواهی کند و به دلیل ضعیف ترین نتیجه ای که در جام جهانی گرفته و ۶ گل از تیم ملی انگلستان دریافت کرده است با تفاخر با مردم برخورد می کند که واقعا جای تعجب و تاسف دارد در حالی که ریخت و پاش هایی در فدراسیون فوتبال صورت می گیرد اما بسیاری از مناطق محروم از کردستان، خوزستان و جاهای دیگر گرفته و زنان و مردان ما اندازه ۲۰۰ میلیون پول برای ادامه فعالیت های خود ندارند اما ۳۳ بازیکن خارجی درجه چندم برای تیم های مطرح فعالیت می کنند که در حال حاضر ۷ میلیون یورو باشگاه استقلال و ۱۱ میلیون یورو بدهی دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: در بورس منابع مردم را برای باشگاه استقلال و پرسپولیس برداشت کردید در حالی که این پول نباید برای پرداخت بدهی صرف شود. وظیفه نظارتی بر فدراسیون ها برعهده وزارت ورزش بوده است، متاسفانه ۳۵ مدیر کلان و ارشد در وزارت ورزش از بیرون آورده شدند و اکنون ۱۳ فدراسیون با سرپرست اداره می شود. بزرگان این کشور از ۱۰۰ سال قبل تا به امروز از اقوام مختلف برای اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش کردند. حاج قاسم قطعه قطعه شد تا پرچم این کشور بالا باشد اما امروز برای آوردن معدود ورزشکارانی به روی سکو مجبور شدیم از ابزارهای دیگری استفاده کنیم.

یوسفی ادامه داد: ورزشکاران زن و مرد ما عزیز هستند و همه آنها برای اهتزاز پرچم ایران تلاش می کنند اما بعضا افرادی رانت خوار نیز دیده می شوند. شما از صندوق کارآفرینی امید پول برداشتید و آن را به استقلال و پرسپولیس بردید. برخی از افراد پول های نجومی از پول بیت المال در این حوزه دریافت کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: یک زمانی وقتی تیم فوتبال ما برنده می شد برخی کشورهای منطقه برای عزت تیم فوتبال ایران خوشحالی می کردند، این عزت انقلاب اسلامی است. امروز در فدراسیون ها چه کسانی را به کار گرفته ایم؟ برخی سالیان سال در این فدراسیون ها و در وزارت ورزش حضور داشتند اما امروز به کجا رسیده ایم؟ چه میزان از استعدادهای داخلی استفاده شده است؟ چطور با یک بازیکن رده چندم هلندی در باشگاه ها قرار داد میلیاردی بسته می شود و بعد همان بازیکن می رود و می گوید ایرانی ها ۱۰۰ سال عقب هستند؟ اما برای پرداخت مطالبات تیم های محلی هزینه ای نمی کنید. جمهوری اسلامی ایران افتخار می کند که همواره در کنار جوانان بوده است اما چه میزان از جوانان این کشور در حوزه ورزش حمایت کرده ایم؟ در فدراسیون اتومبیلرانی برای زدن یک پیست اتومبیلرانی هزاران مانع ایجاد می کنیم اما اینگونه در فوتبال هزینه می کنیم؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: انتظار ما از شما بیش از این بود. در این کشور ورزشکاران زن و مرد حاضرند جان خود را برای این پرچم فدا کنند. هویت ایرانی – اسلامی افتخار ماست. در برنامه های ارائه شده از سوی شما که ۸ محور داشت دو محور آن به توجه به فدراسیون ها و ورزش حرفه ای و دیپلماسی ورزشی برمی‌گردد، سوال بنده این است دیگر کدام فرد از باشگاه و فدراسیون‌های ما شکایت کرده اما نتوانسته علیه ما رای بگیرد؟ باورها و برنامه‌های شما با دولت سنخیتی ندارد. چندین فدراسیون ما در محافل بین المللی حذف شدند. متاسفانه تیمی که به کار گرفته اید توانمند نیست.

نماینده مردم اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: بیمه مربیان ورزشی باشگاه ها که قرارداد ندارند که ریاست محترم جمهور و مجلس پیگیر بیمه شدن آن ها می باشند شما متولی بودید که این مربیان و پیشکسوتان را حل کنید. مشکلات زیاد است برای شما آرزوی توفیق دارم اما به شرط تجدید نظر در مدیریت.

اخبار مرتبط:
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود

نماینده مجلس درباره فساد در چای گفت: این خبر تاسف بار را ما هم در رسانه‌ها خواندیم، دیدیم و شنیدیم که متاسفانه بسیار آزار دهنده است. این اخبار روح و جسم هر شهروند ایرانی را فلج می‌کند.

وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد
وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد

اسماعیلی گفت: در سال 1400 که یکی از شاگردان مکتب امام صادق(ع) به ریاست دولت رسید، دشمن احساس خطر بیش‌تری کرد.

پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود
پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود

رئیس سازمان صدا و سیما در آیین گرامیداشت روز دانشجو با عنوان «بزرگداشت ملی مقاومت» در دانشگاه تهران گفت: عملیات طوفان الاقصی بزرگترین عملیات فریب در تاریخ است. مقاومت رژیم صیهونیستی را خوار و تحقیر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است