کد خبر : 221826
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - 10:13
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: در سال جاری ما عملاً هم نارضایتی مردمی ایجاد کردیم و هم شاهد ناکارآمدی دولت هستیم

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه منابع درآمدی لایحه بودجه به طور دقیق مورد بررسی قرار نگرفته و این امر سبب شده تا هر ساله بین منابع درآمدی و مصارف کشور فاصله ایجاد شود.

نماینده مجلس: در سال جاری ما عملاً هم نارضایتی مردمی ایجاد کردیم و هم شاهد ناکارآمدی دولت هستیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ کیومرث سرمدی با اشاره به عدم تخصیص قابل توجهی از بودجه سالانه مصوب مجلس و ضرورت تدوین بودجه ای واقع گرایانه برای سال آتی، بیان کرد: متاسفانه یکی از ایراداتی که در نظام بودجه ریزی کشور وجود دارد، چه در لایحه ای که دولت تدوین کرده و به مجلس ارسال می کند و چه در بودجه ای که در مجلس مورد بررسی قرا گرفته و تصویب می شود همواره بین منابع درآمدی و مصارف کشور فاصله وجود داشته و با یکدیگر همخوانی ندارند.

منابع درآمدی بودجه به شکل واقعی دیده نمی شود

وی در ادامه اظهار کرد: ما منابع بودجه را به درستی نمی‌بینیم. یعنی موانع و مشکلاتی که باعث عدم تحقق منابع درآمدی بودجه ای می شود، به طور واقعی مورد بررسی قرار نمی گیرد. علاقه ای هم در دولت و هم در مجلس وجود دارد که هنگام بررسی و تصویب بودجه منابع درآمدی را بالا ببینیم تا بعد بتوانیم برای آن مصارف تعریف کنیم.

ناترازی بودجه ناشی از نگاه غیرواقعی به منابع درآمدی است

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ناترازی و عدم تخصیص بودجه ناشی از  نگاه غیر کارشناسی و فنی به منابع درآمدی بودجه‌ای است. به عنوان مثال تا زمانی که به طور دقیق درآمدهای بانکی کشور را بررسی نکنیم، نمی توانیم درحوزه اشتغال یا سایر سرفصل های هزینه ای در بودجه به شکل واقعی برنامه ریزی کنیم.

بخش قابل توجهی از سرفصل‌های درآمدی بودجه ۱۴۰۱ تحقق نیافته است

وی در ادامه تاکید کرد: زمانی که به خیلی از سرفصل های درآمدی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نگاه می کنیم، بخشی از آن اصلا محقق نشده و درصدی از آن به شکل ۵۰ درصد تحقق یافته است. در نتیجه ما عملا در سال جاری با کسری بودجه و معطلی بسیاری از پروژه های نیمه تمام مواجه شده ایم. ما عملا هم نارضایتی مردمی ایجاد کردیم و هم شاهد ناکارآمدی هستیم.

وی افزود: ما امیدوار هستیم در بودجه ۱۴۰۲ منابع درآمدی به شکل واقعی دیده شود. امسال نمایندگان پاسخی برای مردم در حوزه های انتخابیه نداشتند. ما قول دادیم خیلی از پروژه های نیمه تمام تکمیل شده و بخشی از مسائل بخش کشاورزی و اشتغال حل خواهد شد اما عملا با نبود اعتبارات مواجه شده‌ایم. امیدوار هستیم بودجه سال ۱۴۰۲ با نگاهی واقع بینانه نوشته شود تا شاهد این ناترازی نباشیم.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم

مالکی گفت: روس‌ها سیاست خودشان را دارند ما هم بنا نداریم همه تخم مرغ‌هایمان را در سبد روس‌ها قرار دهیم به هر حال روابط راهبردی با هم داریم و روس‌ها هم به نوعی ملاحظات خودشان را نسبت به اسرائیل دارند، زیرا روابطشان از قدیم بوده است، ولی جنایاتی که اخیرا اسرائیل انجام داد، قطعاً روس‌ها را مانند سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی عصبانی کرد.

محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند
محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: درحال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده اند.

حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست
حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست

عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا و از مسئولان دولت احمدی نژاد گفت: ارتباط آقای محصولی با احمدی نژاد و مشایی خیلی تنگاتنگ بود. طبق گفته‌ها در اردبیل به کار اقتصادی وارد شده بود. آن خانه آنچنانی که کنار سفارت عربستان دارد یا خانه‌ای که مقابل خانه آقای هدایتی دارد هم مورد توجه است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است