سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد:

احتمال اوج‌گیری مجدد کرونا در روزهای آینده

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توجه به پیک جدید کرونا در برخی از کشورها، احتمال اینکه طی یک ماه آینده این پیک به سمت ایران هم بیاید وجود دارد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ پژمان عقدک با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان کرونا در استان اصفهان، اظهار کرد: در طول ۳ تا ۴ ماه گذشته و پیک هفتم کرونا، به‌تدریج شاهد کاهش آمار مبتلایان بودیم تا هفته گذشته که تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها افزایش یافت.

به نوشته ایسنا؛ وی با بیان اینکه از هفته گذشته تعداد مبتلایان به کرونا از حدود ۳۰ نفر به ۴۰ تا ۵۰ نفر و تعداد بستری‌های آی‌ سی ‌یو از ۳ نفر به ۸ نفر رسید، گفت: تعداد مبتلایان حدود ۱.۸ تا ۲ برابر شده، البته این آمار نشان نمی‌دهد که در حال ورود به پیک بعدی کرونا هستیم و در کشور نیز چنین اتفاقی نیفتاده است، اما حداقل تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های استان افزایش مختصری داشته است، درعین‌حال که ترخیص روزانه هم افزایش پیدا کرده و از ۵ تا ۱۰ نفر به ۲۰ تا ۲۵ نفر در روز رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به‌احتمال اشتباه گرفته شدن علائم کرونا با سرماخوردگی، گفت: نسبت افرادی که تست کرونای مثبت دارند افزایش پیدا نکرده است، ولی با توجه به هشدارهایی که وزارت بهداشت داده و اینکه کرونا در برخی از کشورها در حال پیک جدید است و افزایش رفت‌وآمد بین کشورها احتمال گسترش کرونا در کل دنیا وجود دارد، احتمال اینکه طی یک ماه آینده این پیک به سمت ایران هم بیاید وجود دارد.

وی با بیان اینکه امکان دارد در اواخر دی و اوایل بهمن بار دیگر با شیوع کرونا در کشور درگیر شویم، تصریح کرد: بیماری همان بیماری است و راه‌های مقابله با آن هم ثابت است. مهم‌ترین راه این است که افراد خود را واکسینه کنند و کسانی‌ که بیش از ۶ ماه از تزریق آخرین دوز واکسن‌شان گذشته است، حتماً باید واکسن بزنند و پروتکل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنند تا هم از ابتلا به کرونا و هم آنفلوانزا پیشگیری کنند.