کد خبر : 220055
انتشار : ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - 10:47
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

بروجردی: مشکل اینجاست که دولت نمی‌خواهد صدای معترضان را بشنود/ با مدیریت حاکمیت، اقتصادمان روز به روز بدتر می‌شود

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دولت صدای اعتراضات را نشنیده، نمی‌شوند و نمی‌خواهند که بشنوند و مشکل هم همین است که دولت نمی‌خواهد صدای معترضان را بشنود و در مقابل کماکان به دنبال این است که خواسته خود را محقق کند.

بروجردی: مشکل اینجاست که دولت نمی‌خواهد صدای معترضان را بشنود/ با مدیریت حاکمیت، اقتصادمان روز به روز بدتر می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اشرف بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌ طلب درباره تحولات اخیر در کشور گفت: به نظر بنده علی‌رغم همه تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد ناصحان دلسوز اظهارنظر می‌کنند، جلساتی که دست‌اندرکاران و دولتمردان با صاحب نظران برگزار می‌کنند و گفتگویی که بین آنها مبنی بر کوتاه آمدن صورت می‌گیرد در نتیجه همه این موارد، مشاهده می‌کنیم که نه تنها این موارد هیچ اثر مثبتی نداشته بلکه آثار منفی آنها روز به روز افزایش پیدا کرده و هم‌چنان به نقطه اول برمی‌گردند و این نتیجه‌ای غیر از بنزین ریختن بر روی آتش ندارد.

به نوشته منیبان بخش هایی از گفت و گوی بروجردی را در ادامه می خوانید:

در حال حاضر مردم با برداشتن حجاب واکنش خود را نشان دادند در مقابل همه دولتمردان می‌گویند اگر بخواهید حجاب را رعایت نکنید باید از روی جنازه ما رد شوید.

از طرفی مشاهده می‌کنیم که فردی بدون رعایت حجاب به بانک مراجعه می‌کند، کار او انجام می‌شود اما بعد از یک ساعت رئیس بانک دستگیر و زندانی می‌شود و به او می‌گویند چرا به فرد بی‌حجاب خدمات ارائه کرده است و یا در مورد دیگر برخی اماکن به دلیل حجاب بسته می‌شوند و به ازای آن کسب‌وکار مردم لنگ می‌شود مانند مجموعه مهر و ماه که روز جمعه پلمب شد.

علاوه بر این وقتی جوانانی که در اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند آزاد می‌شوند اکثراً دچار ناملایمات جسمی هستند که بعد از مدتی از آزادی سریع فوت می‌کنند مردم از همه این اتفاقات تصوراتی دارند.

در مجموع همه آنچه گفته شد بیانگر این نکته است که دولت صدای اعتراضات را نشنیده، نمی‌شوند و نمی‌خواهند که بشنوند و مشکل هم همین است که دولت نمی‌خواهد صدای معترضان را بشنود و در مقابل کماکان به دنبال این است که خواسته خود را محقق کند. این عملکرد دولت نتیجه‌ای غیر از آسیب رساندن به رابطه میان مردم و حاکمیت ندارد.

در حقیقت اعتماد مردم کاهش پیدا می‌کند هر چند که در حال حاضر هم هیچ اعتمادی بین نظام و مردم وجود ندارد تا جایی که اگر حاکمیت و دولت بگویند روز است مردم می‌گویند شب است. لذا این رابطه اندک اجتماعی که میان مردم و حاکمیت وجود دارد آسیب دیده و دچار خدشه شده است.

در حال حاضر مردم ناراحت هستند، از نظر اقتصادی تحت فشار قرار دارند، قیمت‌ها سرسام‌ آور شده و حتی قابلیت بقا برای مردم مشکل شده و مردم می‌گویند شرمنده خانواده‌های خود هستیم.

این موارد نشان می‌دهد که دولت صدای معترضان را نشنیده اگر شنیده باشد گامی برمی‌دارد، حرکتی می‌کند، اینکه نمی‌شود از طرفی بگویند صدای معترضان را شنیدم اما هیچ بازتاب و بازخوردی از آنچه که شنیده به جامعه عرضه نکند.

ده‌ها و صدها راه حل برای شنیده شدن صدای معترضان وجود دارد و همه گفتند و می‌گویند، همچنان که می‌گویند فعلاً اعدام نکنید و حتی اگر حکم فردی اعدام است اجرای آن را به تأخیر بیندازید چراکه فضا و مردم ملتهب هستند و با این اعدام‌ها ملتهب تر نشود.

همه می‌گویند اقتصاد رو به اضمحلال است، حاکمیت آن را مدیریت کند اما روز به روز بدتر می‌شود. از طرفی در عرصه فرهنگی مردم می‌گویند می‌خواهیم در حوزه حجاب و موارد دیگر انتخاب‌گر باشیم اما هیچ‌کس اینها را پاسخ نمی‌دهد متأسفانه خیلی مشکل داریم خیلی زیاد.

 

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم
نماینده مجلس: همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روسیه نمی‌گذاریم

مالکی گفت: روس‌ها سیاست خودشان را دارند ما هم بنا نداریم همه تخم مرغ‌هایمان را در سبد روس‌ها قرار دهیم به هر حال روابط راهبردی با هم داریم و روس‌ها هم به نوعی ملاحظات خودشان را نسبت به اسرائیل دارند، زیرا روابطشان از قدیم بوده است، ولی جنایاتی که اخیرا اسرائیل انجام داد، قطعاً روس‌ها را مانند سایر کشور‌ها از جمله کشور‌های اروپایی عصبانی کرد.

محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند
محمدرضا باهنر: پنج گروه در جبهه اصولگرایی آماده ارائه لیست انتخاباتی هَستند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: درحال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده اند.

حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست
حجت‌الاسلام امیری‌فر: هرکجا پول باشد جبهه پایداری هم هست

عباس امیری فر، فعال سیاسی اصولگرا و از مسئولان دولت احمدی نژاد گفت: ارتباط آقای محصولی با احمدی نژاد و مشایی خیلی تنگاتنگ بود. طبق گفته‌ها در اردبیل به کار اقتصادی وارد شده بود. آن خانه آنچنانی که کنار سفارت عربستان دارد یا خانه‌ای که مقابل خانه آقای هدایتی دارد هم مورد توجه است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است