سخنگوی وزارت خارجه: انتقاد و اعتراض در ایران آزاد است / اغتشاش غیرسازنده است

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال خبرنگار سی.بی.اس بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران حق اعتراض مسالمت آمیز مبتنی بر مقررات را به رسمیت می‌شناسد و انتقاد و اعتراض در ایران آزاد است و همه شهروندان می‌توانند اعتراضات و انتقادات خود را به گوش مسؤولان ایران برسانند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال خبرنگار سی.بی.اس بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران حق اعتراض مسالمت آمیز مبتنی بر مقررات را به رسمیت می‌شناسد و انتقاد و اعتراض در ایران آزاد است و همه شهروندان می‌توانند اعتراضات و انتقادات خود را به گوش مسؤولان ایران برسانند.

به نوشته انتخاب؛ او افزود: آنچه مربوط به ما به عنوان دستگاه دیپلماسی است بارها اعلام کردیم مداخلات غیرسازنده کشورها در امور داخلی ایران هم غیرقانونی است و هم کمک کننده نیست. این دسته از کشورها بارها و بارها راجع به موضوعاتی اظهارنظر کردند که ایران اعلام کرد در حال بررسی ابعاد موضوع هستیم.

او ادامه داد: اعلام نظر در موضوعی که از نظر بعد و بازه زمانی در کشور مدنظر در حال بررسی است، پیشداوری است و ایران نه پیشداوری و نه مداخله را سازنده می‌داند. معتقدیم اعتراض امری قانونی است و جمهوری اسلامی ایران می‌پذیرد و اغتشاش غیرسازنده است و حمایت خارجی از اغتشاش کمکی به رسیدن صدای معترضان و منتقدان نخواهد کرد.