کد خبر : 216704
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - 10:25
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

فرماندار لنجان: در روزهای متلاطم اخیر تقریباً ۷۰ درصد کسبه و بازاریان لنجان تعطیل بودند

فرماندار لنجان گفت: در پی تحرکات معاندین برای ایجاد نارضایتی در مردم، تعدادی از افراد فریب خورده و همسو با جریان ضد انقلاب بخشی از کسبه و بازاریان لنجان را تهدید کردند که مغازه‌های خود را تعطیل کنند که با درخواست مردم برای حل این مشکل ۲۹ واحد صنفی که نقش محرک در تعطیلی صنوف دیگر داشتند، پلمب شدند.

فرماندار لنجان: در روزهای متلاطم اخیر تقریباً ۷۰ درصد کسبه و بازاریان لنجان تعطیل بودند

به گزارش سایت خبری مدارا؛حمیدرضا محمدی درباره محرکان به اعتصاب کسبه و بازاریان شهرستان لنجان در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر، اظهار کرد: بخشی از بازار لنجان به دلیل تهدید تعطیل بود که به همین دلیل و برای بازدارندگی در روزهای آینده ۲۹ مغازه و واحد صنفی را که محرک اعتصاب دیگر بازاریان بودند با دستور مقام قضایی پلمب شدند. صاحبان این واحدهای صنفیِ پلمب شده باید به دادستانی شهرستان لنجان مراجعه کنند تا اتهام‌های وارده به آنان تفهیم شود و فرایند دفاع خود را انجام دهند.

به نوشته ایسنا، وی افزود: البته قصد پلمب گسترده واحدهای صنفی را نداشتیم و چون بخشی از اصناف بازار تعطیل شده بودند به منظور پیشگیری از تعطیلی‌های آینده اعلام کردیم ۲۹ واحد صنفی که در گذشته هم در دستگاه قضایی پرونده داشتند و محرک اعتصاب‌های اخیر بودند و حتی برخی از بازاریان را تهدید کرده بودند، پلمب می‌کنیم.

فرماندار لنجان با بیان اینکه پلمب این تعداد واحد صنفی که نقش مخرب داشتند جنبه بازدارنده خواهد داشت، گفت: در گذشته مباحث اقناعی را با اصناف مختلف داشتیم که کار این ۲۹ واحد صنفی از اقناع گذشته بود و اقدامات مخربی در بازار لنجان انجام می‌دادند.

محمدی تصریح کرد: در روزهای متلاطم اخیر تقریباً ۷۰ درصد کسبه و بازاریان لنجان تعطیل بودند که این تعطیلی‌ها و اعتصاب‌ها مورد اعتراض شدید مردم واقع شد، چراکه شهروندان نمی‌توانستند در این چند روز مایحتاج خود را تهیه کنند و رونق بازار مختل شد. مردم مطالبه جدی از دستگاه اجرایی شهرستان داشتند که این مشکل حل شود به همین دلیل موضوع اعتصاب در دستور کار شورای تأمین شهرستان لنجان قرار گرفت و سرانجام تصمیم بر این گرفته شد که واحدهای صنفیِ مؤثر در تعطیلی بازار پلمب شوند.

اخبار مرتبط:
دانشجوی دانشگاه خواجه‌نصیر به دلیل اعتراض به رفتار غیرقانونی حراست، دو ترم تعلیق شد
دانشجوی دانشگاه خواجه‌نصیر به دلیل اعتراض به رفتار غیرقانونی حراست، دو ترم تعلیق شد

دبیر کل انجمن و دانشجوی ورودی ۱۴۰۱ ارشد مهندسی هوافضا دانشگاه خواجه نصیر؛ با حکم کمیته‌ی مرکزی وزارت علوم، به دو ترم محرومیت از تحصیل محکوم شد.

مردی که همسرش را سلاخی کرد؛ وقتی بنگ می‌کشم از درون و ذات افراد مطلع می‌شوم!
مردی که همسرش را سلاخی کرد؛ وقتی بنگ می‌کشم از درون و ذات افراد مطلع می‌شوم!

روز ‎شنبه بیست ویکم بهمن گذشته،جوان تبعه افغانستان که از چندین سال قبل و به طور غیر مجاز در مشهد زندگی می کرد، کارد سلاخی را بیرون کشید و ناگهان به سوی همسر 18ساله اش حمله ور شد و او را هدف ضربات کاردی قرارداد که دقایقی قبل خریده بود.

ایران رتبه دوم «فرونشست» جهان شد
ایران رتبه دوم «فرونشست» جهان شد

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که "ایران" دومین کشور دنیا از نظر نرخ و سومین کشور از نظر مساحت فرونشست در جهان است!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است