کد خبر : 215957
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - 11:46
دسته‌بندی : ورزشی
چاپ

انتقاد رئیس فدراسیون شنا از توجهات و پاداش ها به فوتبالیست ها

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: ملی‌پوشان منهای فوتبال دوست دارند به اندازه مدال جهانی که می‌گیرند موفقیت‌شان دیده شود.

انتقاد رئیس فدراسیون شنا از توجهات و پاداش ها به فوتبالیست ها

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محسن رضوانی رییس فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو در مورد اینکه پاداش‌هایی که به تیم ملی فوتبال ایران قبل و بعد از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پرداخت شده، اعتراض ملی‌پوشان دیگر رشته‌های ورزشی من جمله شنا، شیرجه و واترپلو را به همراه داشته، اظهار داشت: اعتراض‌هایی که مطرح شده حرف دل ورزشکاران منهای فوتبال بوده است. یک جاهایی فوتبال متفاوت است اما بحث مسابقات قهرمانی که پیش می‌آید نباید بین ورزشکاران ملی فرق باشد.

خواسته‌های ورزشکاران منهای فوتبال دیده شود 

به نوشته آنا، وی ادامه داد: شکی نیست که فوتبال بازتاب دارد و در سیاست هم نقش دارد. تصورات و خواسته‌های ورزشکاران از موفقیت‌هایی که در عرصه جهانی کسب می‌کنند باید دیده شود. آنها حداکثر سعی خود را برای کسب موفقیت می‌کنند و با کسب عناوین مختلف انتظاراتی دارند که نیاز به توجه دارد. ملی‌پوشان تمامی رشته‌ها دوست دارند در ازای سربلندی نام کشورمان و مدالی که می‌گیرند زحمت‌‌شان دیده شود.

ملی‌پوشان نگاه مثبت و منفی دارند

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در مورد اینکه ورزشکاران منهای فوتبال در شرایطی پاداش برابر می‌خواهند که هیچ ورزشی به اندازه فوتبال مورد توجه عموم مردم نیست، عنوان کرد: ملی‌پوشان تمامی رشته‌ها به اتفاقات پیرامون خود مثبت و منفی نگاه می‌کنند و اگر به آنها به اندازه تلاش‌شان پاداش داده شود شاهد گلایه‌های‌شان نبودیم. باید ساختار مناسبی در مورد پاداش به قهرمانان تعریف شود و یک جوری با آنها برخورد شود که حس کنند ثمره کارشان دیده شده است.

بودجه یکسانی به فدراسیون‌ها داده شود

رضوانی با اشاره به اینکه همه چیز به مادیات بازمی‌گردد، تصریح کرد: فوتبال جوانب زیادی دارد و با توجه به درآمدزایی باشگاهی که شرایط مشابه آن برای سایر رشته‌های ورزشی نیست این انتظار ایجاد شده که یک جاهایی قهرمان ملی یکسان دیده شود و از طرف ارگان ملی نگاه برابری شود. بودجه‌ای که به فدراسیون‌ها داده می‌شود در سطحی باشد که فاصله بیش از حد نباشد. ورزشکارانی که مدال جهانی می‌گیرند انتظاراتی دارند که به توجه نیاز دارد و تفاوت‌ها هم دیده می‌شود. فوتبال فرق دارد و از نظر بعد تبلیغات و سیاست اهمیت بیشتری دارد اما به اندازه تلاش انتظار نگاه یکسان طبیعی است و سایر ملی‌پوشان مطالبه مطلوبی دارند.

اخبار مرتبط:
علی کریمی: در هر لیگی جز ایران بدرخشید دیده می‌شوید
علی کریمی: در هر لیگی جز ایران بدرخشید دیده می‌شوید

بازیکن اسبق استقلال در خصوص اینکه آیا حضور در ترکیه برای بازیکنان ایرانی پیشرفت محسوب می‌شود یا خیر گفت: بستگی به خود بازیکن دارد. اینکه خودش می‌تواند در این شرایط بدرخشد یا خیر. به طور مثال اگر تصور کنید لیگ هلند خوب باشد این‌گونه نیست. آن‌جا چند تیم خوب دارند و جز آن تیم‌ها، دیگر تیم‌ها سطح پایینی دارند. یا به طور مثال در پرتغال اینگونه نیست. برای بازیکنان ایرانی و پیشرفت‌شان لیگ ترکیه مقصد خوبی است. شرایط جوری است که دیگر در لیگ ایران دیده نمی‌شوید و می‌توان گفت در هر لیگی جز ایران بدرخشید دیده می‌شوید.

پاسخ جوانمردانه بازیکن استقلال به یک هوادار در بازی روزگذشته I ببینید
پاسخ جوانمردانه بازیکن استقلال به یک هوادار در بازی روزگذشته I ببینید

ابوالفضل جلالی بازیکن استقلال در پایان بازی مقابل فولاد به درخواست جالب یک هوادار پاسخ مثبت داد.

نکونام: همه کار می‌کنند که استقلال نتیجه نگیرید / تمام بازیکنان این فصل را برای فصل بعد هَم می‌خواهم
نکونام: همه کار می‌کنند که استقلال نتیجه نگیرید / تمام بازیکنان این فصل را برای فصل بعد هَم می‌خواهم

سرمربی تیم فوتبال استقلال با ابراز خرسندی از پیروزی تیمش برابر فولاد خوزستان و بازگشت به صدر جدول گفت: در شرایطی حساسی که داریم گرفتن این سه امتیاز برای ما اهمیت زیادی داشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است