کد خبر : 215880
انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - 08:11
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

زاکانی: مردم باید امثال بنده را از غفلت و خواب‌آلودگی خارج کنند

علیرضا زاکانی شهردار تهران گفت: اکنون شرایطی است که باید تبیین صورت گیرد تا دشمن نتواند از غفلت ما سوءاستفاده کند. از دیگر سو مسئولان باید وادار به تلاش بیشتر شوند. مردم باید امثال بنده را از غفلت و خواب‌آلودگی خارج کنند. وقتی بصیرت در لایه‌های مختلف جامعه ما جریان داشته باشد و خدمت و پیشرفت در جامعۀ ما عیان شود، آن زمان است که دشمن ناامید می‌شود.

زاکانی: مردم باید امثال بنده را از غفلت و خواب‌آلودگی خارج کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ شهردار تهران گفت: دشمنان ما ناکام شدند، اما این کافی نیست بلکه باید ریشۀ مشکلات را در کشور خشک کرد. مردم با دشمن همراهی نکردند؛ این مسئله بار مسئولیتمان را بیشتر کرد. باید همت دولتمردان و مسئولان صد چندان شود.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در مراسم پاسداشت شهدای مدافع امنیت که امشب با حضور جمعی از خانوادۀ محترم آن شهدا در مسجد جامع نارمک برگزار شد، گفت: شهدای مدافع امنیت را بدون هیچ جرمی و به صرف دفاع از حق و حقیقت و صیانت از انقلاب اسلامی، به فجیع‌ترین وضع به شهادت رساندند. کاملاً معلوم است که دشمنان ایران و انقلاب اسلامی به دنبال چه مسائلی هستند. آنها تمام تلاششان را به خرج می‌دهند تا در آستانۀ جهان خودساختۀ خود و نظم نوین جدیدشان، رقبای خود را از دور خارج کنند.

به نوشته تسنیم؛ وی افزود: در سند راهبردی امنیت ملی آمریکا که چند ماه گذشته منتشر شد، از چین و روسیه و ایران به عنوان رقیب و تهدید و بدیل یاد می‌کند. تمام تلاششان این است که نگذارند ملت ایران از این پیچ تاریخی عبور کنند؛ ما به ازای تلاش معاندان، تجزیۀ ایران است. اما به مدد نیروهای انتظامی و بسیج و حضور گستردۀ مردم نتوانستند به اهدافشان برسند؛ حال سعی می‌کنند جلوی ابرقدرتی و پیشتازیِ ایران را بگیرند؛ لذا در عداوت دشمن و همدستان آنها شکی نداریم و در این زمینه به شفافیت رسیدیم. بیش از چهل سال است که پروندۀ آنها پیش روی ملت ما گشوده است. ما در سبوعیت رژیم کودک‌کش اسرائیل و در سبوعیت رژیم آل‌سعود شکی نداریم، اما آنچه باید توجه کنیم، فرصت‌هایی است که برایمان خلق شده است.

شهردار تهران با اشاره اینکه این شرایطی که اکنون در جامعۀ ما ایجاد شد، برایمان فرصت جدیدی فراهم کرد تا با دقت جامعۀ خود را نگاه کنیم، گفت: انقلاب اگر از درون مستحکم بود، هیچ دشمن و حیله‌گری نمی توانست آن را تضعیف کند.

زاکانی مضاف کردن تلاش مسئولان در عرصۀ خدمت به مردم را عرصه‌ای برای تشکر از حضور مردم در صحنه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی دانست و گفت: تشکر از مردم یعنی باری که روی دوش آنها قرار دارد، توسط مسئولان برداشته شود. مهم این است که ما از این مسائل فرصت جدیدی برای ساخت ایرانی قوی خلق کنیم. مسئولان مکلفند بار اقتصادی را از دوش مردم سبک کنند. ما می‌بینیم دولت تلاش خود را معطوف معیشت و مسکن و سلامت و امنیت مردم کرده است و دشمن این مسئله را دانسته و از این جهت قصد تخریب دولت را دارد. کارکردهای اقتصادی باید به گونه‌ای باشد که بار معیشت مردم را سبک کند. ما همگی باید قیام و تلاش کنیم تا با چشم‌اندازی روشن و با سرعتی بالا، بار اقتصادی مردم را سبک کنیم. مردم با دشمن همراهی نکردند؛ این مسئله بار مسئولیتمان را بیشتر کرد. باید همت دولتمردان و مسئولان صد چندان شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نکتۀ دوم، توجه به غفلت است. دشمن از غفلت ما و غفلت بخشی از جامعۀ ما استفاده کرد و یک جنگ شناختی را رقم زد، طوری که با ما به ازای آن بتواند باطل را حق جلوه دهد و شرایطی رقم بزند که شناخت مردم تحت تأثیر قرار گیرد.

وی جهاد تبیین را از راهکارهای مقابله با جنگ شناختی دشمن معرفی کرد و گفت: اکنون شرایطی است که باید تبیین صورت گیرد تا دشمن نتواند از غفلت ما سوءاستفاده کند. از دیگر سو مسئولان باید وادار به تلاش بیشتر شوند. مردم باید امثال بنده را از غفلت و خواب‌آلودگی خارج کند. وقتی بصیرت در لایه‌های مختلف جامعه ما جریان داشته باشد و خدمت و پیشرفت در جامعۀ ما عیان شود، آن زمان است که دشمن ناامید می‌شود. دشمن می‌خواهد دولت را ناکارآمد نشان دهد تا از قِبَل ایجاد ناامیدی و نا امنی، خواسته‌های خود را تحقق بخشد. باید رضایتمندی را در بین مردم بالا ببریم. تلاش کنیم امید را در بین مردم افزایش دهیم.

زاکانی با اشاره به اینکه شهدایی که اولیا و فرزندان آنها در جمع ما هستند، پیامشان برای ما این است ما مظلومانه رفتیم، اما نگذاشتیم بار دیگر باطل بر جامعۀ ما تسلط یابد، گفت: شهدا از ما پاسداشت اسلام، پاسداری از حریم انقلاب و تبعیت از ولایت فقیه را انتظار دارند؛ نسبت به خدمت به مردم بی‌توجه نباشیم، با اقتدار مقابل بیگانگان بایستیم. دشمنان ما ناکام شدند، اما این کافی نیست بلکه باید ریشه مشکلات را در کشور خشک کنیم. ما باید مشکلات را با آسایش و دقت در ارائۀ خدمت شایسته به مردم جبران کنیم.

اخبار مرتبط:
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور

رئیس ستادکل نیروهای مسلح هیئت عالی رتبه‌ای به ریاست سردار عبدالهی را مامور بررسی ابعاد و علل موضوع سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور کرد که در محل وقوع حادثه در آذربایجان‌شرقی حاضر شده‌اند.

گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟
گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟

پس از حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و شهادت سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی، گمانه‌زنی‌ها در خصوص زمان برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شده است.

دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد
دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد

دادستان کل کشور در پی شهادت رئیسی و همراهان ایشان و به منظور برخورد قاطعانه و فوری با تشویش‌کنندگان امنیت روانی جامعه در بخشنامه‌ای بر برخورد بازدارنده با منتشرکنندگان محتوای خلاف واقع تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است