مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

«تبلیغ علیه نظام» باید یک جا تعریف شود/ جریانی سیاسی آنقدر ذوب در ولایت است که می‌گوید اگر منویات رهبری را کشف کردید، واجب است اطاعت کنید ولو اینکه دستور نداده باشند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد علمی «جایگاه مجلس در جمهوری اسلامی ایران» گفت: «تبلیغ علیه نظام» باید یک جا تعریف شود؛ ما نمی دانیم اگر کسی مثلا در فضای مجازی یا حقیقی، عملکردها را نقد کرد، حتی عملکرد رهبری را نقد کرد، اگر ملاک سخنان خود رهبری باشد، خود ایشان گفته اند نقد رهبری به معنای ضدیت با ولایت فقیه نیست.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در میزگرد علمی «جایگاه مجلس در جمهوری اسلامی ایران» گفت: «تبلیغ علیه نظام» باید یک جا تعریف شود؛ ما نمی دانیم اگر کسی مثلا در فضای مجازی یا حقیقی، عملکردها را نقد کرد، حتی عملکرد رهبری را نقد کرد، اگر ملاک سخنان خود رهبری باشد، خود ایشان گفته اند نقد رهبری به معنای ضدیت با ولایت فقیه نیست.

به نوشته جماران؛ وی در ادامه افزود: سؤال این است که امضای یک نامه به رهبری راجع به مسائل مجلس ششم دلیل رد صلاحیت ۱۲۰ نفر از نمایندگان بوده است؟

انصاری گفت: در مقام عمل یک جریان سیاسی آنقدر ذوب در ولایت هست که می گوید اگر منویات رهبری را هم به نحوی کشف کردید، واجب است اطاعت کنید ولو اینکه دستور نداده باشند؛ و اگر خلاف آن کردید شما ضد ولایت فقیه هستید.

عضو مجمع تشخیص مصلت نظام گفت: این جریان ضابط شورای نگهبان می شود در بررسی اینکه این آقا التزام به ولایت فقیه دارد یا ندارد. در رابطه با اسلام هم همین سختگیری ها می شود.